Pražská herna hostila hned dva Call of Duty 4 turnaje

March 18th 2012

O víkendu 10. – 11. března se v Praze uskutečnily hned dva turnaje ve hře Call of Duty.
Celkem se jich zúčastnilo 24 týmů po 5 hráčích, odehrálo se 46 zápasů a rozdělila se finanční hotovost ve výši 13 000 Kč.

Rekordní počet hráčů přivítala pražská herna BattleZone, kde se ve dnech 10. a 11. března. odehrály hned dva turnaje ve hře Call of Duty 4. V sobotu o místo na výslunní bojovala v rámciHAL3000 Grunex CoD4 LAN #14 česká špička, zatímco nedělní turnaj Big Shock! Grunex CoD4 LAN #15 byl určen spíše pro občasné hráče, takzvanou “casual” či “for fun” kategorii.

Sobotního turnaje se zúčastnilo 16 týmů, které byly rozděleny do čtyř skupin. Dva nejlepší v každé skupině si zajistili postup do play-off. Že se jedná o turnaj určený pro nejlepší české týmy, napovídalo i ohodnocení pro vítěznout trojici – 10 000 Kč v hotovosti a další věcné ceny.

 

Turnaj nepřínášel příliš vzrušení až do semifinále, kdy to konečně začalo jiskřit. O postup do finálového zápasu se utkali týmy eSuba.INTEL, již tradiční účastník Grunex turnajů, který vždy obsazuje ty nejvyšší příčky, a Cyborg Factory. Druhé jméno mnohým asi příliš nenapoví, nicméně vězte, že jde o vycházející hvězdu na poli českého Call of Duty 4. Na svých pažbách mají už takový zářez, jako je druhé místo na turnaji evropské špičky BenQ Grunex European LAN, který se odehrál v první polovině února 2012. Šlo o nejlepší umístění českého týmu na tomto turnaji. Málo známé jméno tohoto celku je vinou nedávného přestupu hráčů původně od týmu Cracked Gamers pod křídla čerstvě založeného týmu Cyborg
Factory.
Ale zpátky k turnaji. Semifinále přineslo zápas, ve kterém bylo zajímavé sledovat, jestli se prosadí zkušenost a stálost, či zda se podaří ještě více rozzářit vycházející hvězdu Cyborg Factory. Favorita by si v takové situaci troufal tipnovat málokdo, bylo totiž jasné, že půjde o souboj napínavý a vyrovnaný. Vítězství pro sebe nakonec urvali kyborgové, týmu eSuba.INTEL tak nakonec nezbylo než bojovat alespoň o třetí místo, což jistě nebyla pozice, pro kterou si tito ambiciózní hráči přijeli.