NHL 12

September 26th 2011

Vedle realističtějších reakcí hokejistů se mohou hráči těšit i na lepší grafiku a inteligentnější soupeře.

Hra více hráčů   

Ultimate team = v současné době už je součástí snad každého kolektivního sportu od EA Sports. V tomto systému se liší herní mechanismy. Obchodování je ztíženo obtížným hledáním a, tak očekávejte, že s vaším týmem bude o něco horší práce. Orientace mezi dostupnými hráči je komplikovaná a nastavovat herní strategii jednotlivým řadám už také není možné.

Brankáři

Žádáte si propracovaný hokej? Tak je tu právě pro vás hokej nazývaný NHL 12. Čekají na vás příjemná překvapení, co se týče třeba útoku na brankáře a podobných akcí, které se týkají brankářů v NHL. Brankář už tedy v tomto dílu nebude fungovat jako jen magnet na puk, ale je nabízeno spoustu možností a triků jak chytnout puk aniž, by sám vletěl do brány, puk tam samozřejmě hokejista může dotlačit, ale musíte si dávat pozor na písknutí rozhodčího, aby to nebylo považování za faul na brankáře. Brankáře také můžete natlačit do brány. Herní situace před brankářem tak snad ještě nikdy nebyly zábavnější a hokejovější. Jedna z nevýhod je rozhodčí, který posuzuje věci, které se třeba vůbec nemuseli stát samozřejmě většinu zřejmých věcí pískají okamžitě.

Schopni něčeho dosáhnout musíte pod podmínkou odehraných nejméně desítek stovky zápasů, abyste byli vůbec schopni pořádně analyzovat změny. Jako každý hráč si i vy přejete nějakou změnu a v NHL 12 nepůjde jen o pouhé změny ve vaší sestavě, ale budete si moci zahrát o plnohodnotný titul, který opět posouvá hranice virtuálního hokeje o krůček dále. Pokud však čekáte, že bude hra stejná jako v dosavadních dílech, tak se mýlíte, protože nové NHL 12 bude nové hlavně v ohledu fyziky. Více reálně už bude možné vidět, jak se hráči srážejí nebo nesrážejí. Pokud si myslíte, že se 60 kilový mladík doslova „zbourá“ stokilového hokejistu, tak jste na omylu. Fyzika je podle proklamací jednou z novinek. Možná menším detailem se výrobci nezajímali, mezi sebou se prolínají hokejky a projedete i rozhodčím.

Hra se velice zrealizovala a zajímavou novinkou je, že pokud si budete chtít povodit hráče z NHL svým hráčem z extraligy, tak to ovšem pro vás dopadne velmi neúspěšně. Je možné, že se vám hra může zdát obtížná, protože vaše možnosti bránění takových to hráčů nebude snadná.

Mezi zajímavé novinky také patří například to, že je možné, že hráč v rychlém otočení směru ztratí kontrolu nad pukem a sjede mu z hokejky, nebo je možné, že se zlomí hokejka, ale naštěstí lze hůl sebrat popřípadě jí někdo podá.