Nechte odhadnout svůj věk s How-Old.net

Tato služba je určena pro zábavu, jednoduše jí poskytnete fotografii, a pokud na ní aplikace rozezná obličej, odhadne vaše stáří. Její funkčnost nelze brát vážně. Z principu detekuje vlastnosti obličeje, kromě tvaru, odstínu a rozložení, také vousy, vrásky, vlasy atd.

May 4th 2015

How-Old.net

Tato služba je určena pro zábavu, jednoduše jí poskytnete fotografii, a pokud na ní aplikace rozezná obličej, odhadne vaše stáří. Její funkčnost nelze brát vážně. Z principu detekuje vlastnosti obličeje, kromě tvaru, odstínu a rozložení, také vousy, vrásky, vlasy atd. Lze tedy spozorovat, že ten samý muž s plnovousem, bude samozřejmě odhadnut na větší věk než po holení. Však pokud se bude tvářit “bez vrásek” bude jeho věk klidně o 10 let menší než kdyby se zašklebil a jeho obličej byl vrásčitý.
I díky tomu, že aplikace někdy detekuje věc jako obličej a odhadne její věk, si lidé dělají z výsledků srandu. Stejně jako uživatel této služby, který dostal výsledek, že je žena a věc na stole starší muž. Také fotka skupiny lidí překvapí, mnohdy aplikaci zajímali prsa dívek než jejich obličej. Vtipných výsledků je na internetu mnoho, pro pobavení nich sem pár přidám.

Internet se v dnešní době plní mnohdy nepotřebnými službami, aplikacemi a takřka vším co na něj lze vložit. Dokonce se povídá, že většina informací na internetu nejsou nepravdivá, z části špatně předávánými informacemi, díky stáří informace, popřípadě je někdo úmyslně vytvořil pro pobavení (HOAX). Tyto funkce nejou žádnou novinkou, je známé, že bezpečnostní agentury států mají systém spíše na detekci obličejů. Aby rozpoznali jejich přítomnost, například díky kamerových systémů letišť, veřejných dopravců, popřipadě z pouličních kamer.