Google Search trik – hledání na stránce

Google si uvědomil, že ne každá stránka, která se zaměřuje na obsah, vlastní dobré vyhledávání ve svém obsahu. Jelikož se snad veškeré weby s obsahem nechají indexovat tímto vyhledávačem, nabídl Google možnost, jak výsledky filtrovat pouze na určitě domény. Tedy například vím, že jsem četl informaci na nějakém informačním webu, však již nemám uložený odkaz, nevím kde jsem na něj narazil a navíc stránka neposkytuje vyhledávání ve vlastním obsahu.

June 14th 2015

google-search-logoGoogle si uvědomil, že ne každá stránka, která se zaměřuje na obsah, vlastní dobré vyhledávání ve svém obsahu. Jelikož se snad veškeré weby s obsahem nechají indexovat tímto vyhledávačem, nabídl Google možnost, jak výsledky filtrovat pouze na určitě domény. Tedy například vím, že jsem četl informaci na nějakém informačním webu, však již nemám uložený odkaz, nevím kde jsem na něj narazil a navíc stránka neposkytuje vyhledávání ve vlastním obsahu.
Pro hledání pouze na stránce, vložte za hledaný výraz “site:doména“. Konkrétně tedy, chtěl bych na tomto webu nalézt články o Googlu. Zadám tedy hledaný výraz “google site:utfg.info“.
google-search-site-trick

PS: tento trik funguje i na konkurenčním vyhledávači Bing.