Google Search trik – Definice

Google search není jen klasický vyhledávač. Vývojáři do něj zabudovali pár vylepšení. Někdy se jedná o srandičku, někdy o užitečnou funkci. Níže v textu jedna taková užitečná věc zrovna je.

June 11th 2015

google-search-logoGoogle search není jen klasický vyhledávač. Vývojáři do něj zabudovali pár vylepšení. Někdy se jedná o srandičku, někdy o užitečnou funkci. Níže v textu jedna taková užitečná věc zrovna je.

Definice

Pokud potřebujete najít informace, ale zároveň mít i odkaz na wikipedii, postačí před hledané slovo napsat “definice” popřípadě anglicky “define“. Ve výsledcích vyhledávání se Vám poté zobrazí první odstavec textu z internetové encyklopedie wikipedia.org a odkaz na tuto stránku. Výhodnějším zobrazením definic je s použitím pomlčky jako na obrázku. Pomlčka nám vyřadí slovo define z vyhledávání. Kdyby tam nebyla, tak další výsledky se nemusí týkat toho, co vlastně hledáme. Konkrétně já jsem hledal “define gravitace”, v tuto chvíli mi Google sice zobrazí definici gravitace, ale další výsledek po wiki by byl o funkci “define()”.

Hledání definice s použitím pomlčky

Hledání definice s použitím pomlčky

Použití definice bez pomlčky

Hledání definice bez pomlčky