Google má nové logo pro své služby

Každý prvek na internetu musí někdy projít renovací. Navíc u firmy, která je známá po celém světě, denně jí použijí miliony lidí a navíc používá své logo z minulého tisíciletí. Grafici v Googlu se dali do práce a vytvořili nové logo pro svoji firmu, dokonce i s fontem.

September 2nd 2015

mind_goole
Trochu mi to připadá jako změna iOS 6 oproti novějšímu iOS 7. Stejně jako u loga není nic zcela nového. Nové jsou tvary písmen, tedy font, a odstíny barev jsou takové více kýčovité. Úplně stejný dojem na mě udělala právě aktualizace operačního systému pro mobilní telefony Apple. Žádná změna ale člověk si musí zvykat.

Google přišel se třemi prvky. První je logo G, které je například na úvodu tohoto článku, druhý prvek jsou kuličky, které se trochu pohybují. Třetí je pak celý nápis Google. Logo G je určeno pro každý produkt od Googlu, určitě ho najdeme jako tlačítko pro základní menu, nebo v podobných situacích, kde je potřeba Google předvěst minimalisticky. Zmíněná kolečka bych očekával jako nahrávací animaci a nápis tvořený. Celý nápis je vlastně logo firmy, kam se vejde, tak tam bude. Do této nové grafiky si Google upravuje i ostatní obrázky, jako například mikrofon. Můžeme však očekávat změny takřka ve všech prvkách tohoto tipu.

A aby úvod nového loga doprovázelo ještě něco zajímavého, google zveřejnil filosofii nových obrázků, myšlenky ohledně barev a mnoho dalšího. Kompletní zprávu o vydání nového loga naleznete na magazínu Google Design.