Facebook statistika, Leden 2010

February 4th 2010

Jak všichni víme sociální sít Facebook se rozrostla do nevídaných rozměrů. Zde jsou informace jak si na tom stojí. Všechny číselné a statistické hodnoty jsou průměrné.

Info

Facebook je webový systém který zprostředkovává dnes největší sociální síť. Slouží ke komunikaci mezi uživateli, sdílení fotografií, videí a informacích o uživatelích. Je přeložen do 65 světových jazyků. Pracuje na něm více než milión vývojářů celkem ze 180 zemí. Obsahuje půl milionu aktivních aplikací.

Základní

Více než 350 milionů aktivních uživatelů.
Denně se z toho přihlásí přibližně 50%. Více než 35 milionů uživatelů si minimálně jednou za den změní status a více než 55 milionů přidá příspěvek. Na server se nahraje přibližně 2,5 miliardy fotek, více než 3,5 miliardy odkazů, poznámek, foto alb, akcí atd..  a  3,5 milionu událostí a to vše za !!! jeden měsíc !!!. Bylo vytvořeno přes 5,3 miliardy stánek, z toho aktivních 1,6 milionu.

Uživatel

Průměr v počtu přátel dosahuje 130. Měsíčně každý požádá o 8 přátelství. Denně stráví 55minut přihlášen a 9krát klikne na tlačítko “Líbí se mi”. Průměrný uživatel je fanouškem 12 stránek. Dvakrát do měsíce se přidá do skupiny a 3krát za měsíc se zúčastní akce. Počet uživatelů přihlášených přes mobilní zařízení činí 65milionů a tito uživatelé jsou téměř o 50% aktivnější.