ReRoll – onlinovka která nezná hranic

May 12th 2014

ReRoll LogoK tomu abyste vytvořili dobrou hru potřebujete upoutat hráčovu pozornost. V dnešní době to platí dvojnásob, valná část se totiž řídí podle prvního dojmu. Stačí jedno špatně podané video a hra může upadnout v zapomnění aniž by ještě spatřila světlo světa. Celé vývojářské studio pak většinou končí v insolvenci, hledajíc peníz na obživu jinde. Proto není divu, že velké rybky jako je Ubisoft, EA nebo Activision vkládájí velké peníze do masivní reklamní kampaně, kde trailery vypadají jako záběry z nějakého akčního filmu (Battlefield, že?). A proto se dva vývojáři Julien Cuny a Louis-Pierre Pharand z prvního jmenovaného studia Ubisoft zvedli a řekli, že na to půjdou jinak. Dají nám to, co jsme si vždycky přáli. Dají nám RPG zasazené do identicky zpracované matičky Země.

Ne vážně, taková hra tady zatím nebyla a vývojáři na to kladou zřejmě velký důraz. Na Youtube už se objevila první videa, kde vývojaři ukazují, jak používají bezpilotní dron se speciální skenovací kamerou k přesnému zmapovaní povrchu země. Vše samozřejmě nejde naráz, čili v prvních verzích hry se dočkáme jen malé části z celkové rozlohy naší planety (samozřejmě té Americké). Nicméně vývojáři slibují, že postupem času se dočkáme všech lokací, včetně Evropy nebo Asie. Je potřeba toto tvrzení brát s nadsázkou, je možné, že některé oblasti budou menší, než ve skutečnosti jsou. Hra mimojiné bude iniciovat i reálné počasí. Pokud se tedy budete s postavou nacházet v oblasti, kde realně prší, totéž se bude dít i ve hře. S tím se nese i střídání dne a noci, stejně jak je tomu v opravdových časových pásmech.

Co se týče samotné hry, odehrávat se bude v postapokalyptickém období, kdy každý “jede” sám za sebe. Samozřejmě nebude chybět nějaké to sdružování do aliancí, ale je především na vás, jestli toho chudáka co pravě vybíra popelnici zastřelíte nebo ne. Postavy jsou rozděleny, jak je zvykem u klasických RPG, do jednotlivých tříd. Zahrajete si tak třeba za Lovce, Farmáře nebo za Inženýra. Každá třída má samozřejmě svoje přednosti, kterých v tomto drsném světě budete muset využít. V roli farmáře, tak budete pěstovat kytky, v roli lovce lovit divou zvěř, inženýr pak třeba opraví dávno rozbité auto. Nicméně nic neni striktní, ve hře se každý bude moct naučit veškeré schopnosti, ale potrvá mu to o něco dýl (Farmář z fleku netrefí veverku na 200 metrů jako lovec a naopak). Vše to zní báječně, nicméně něco se mi tu trochu nelíbí. Pokud byste čekali, že si koupíte hru a pak budete mít přístup ke všem postavám, tak se bohužel mýlíte. Místo toho jsou v nabídce samotné postavy. Ty se liší cenou podle dané třídy, případně je možné si koupit balíček, kde je postav více. S tímto modelem se často setkáte u Free 2 Play her, kde přístup k nějakým postavám máte, zbytek si můžete dokoupit. Tady jste k tomu v podstatě donuceni, jinak si hru nezahrajete, což je taková menší vada na kráse.

ReRoll Postavy

Tato hra je důkazem, že obrovská reklamní kampaň není potřeba k úspěchu. Vývojáři ukazáli video, v čem bude spočívat potenciál této hry, čímž jistě získali plno potenciálních hráčů. Jelikož jsou jenom dva (na internetu je můžete nalézt pod názvem společnosti Pixyul), vše bude samozřejmě přibývat pomaleji než u jiných vývojářských studií, ale myslím, že toto zatím vůbec nevadí. Pokud vás hra opravdu zajímá, můžete navštívit jejich internetové stránky, kde se jistě dozvíte více třeba na místních forech.