Jste sportovním fanouškem a věrným hráčem sportovních her? Tak je tu pro vás právě nový očekávaný díl FIFA , která je novým pokračováním fotbalové série. Všichni hráči ať už jsou sebevíc zkušený v této hře berou nový každoroční díl jako samozřejmost a ani letos se tomu nestalo jinak. Ovšem FIFA 12 by měla být nejkvalitnějším a nejrealistějším dílem v sérii fotbalu. V tomto dílu je mnoho změn oproti starší verzi FIFA 11, která ovšem nebyla tak špatná.  A pokud můžeme mluvit o posunu dopředu, tak se FIFA 12 velmi zlepšila av EA Sports odvedli mimořádně kvalitní práci. Jak už to tak bývá před každým vydáním jakékoliv hry, Electronic Arts se snažil své fanoušky během uplynulých měsíců před vydáním nové fotbalové hry ujišťovat o jaké velké a razantní novinky v této hře půjde, tímhle ujišťováním jsou už někteří hráči obeznámeni, ale někteří, kteří právě čtou tuto recenzi třeba nikdy FIFU nehráli, tímto Vás chci ujistit, že tentokrát Electronic Arts nelhalo a v tomto dílu nás čeká mnoho slíbených novinek. Pojďme si tedy v krátkosti říct o jaké změny a novinky jde.

Nejprve jsem si pro Vás připravila menší “rozhovor” ve, kterém mi hráč, který hral FIFU 12 zodpověděl jednu otázku:

Jaké máš dojmy z dílu FIFA 12 a myslíš si, že je tento díl zatím ten nejlepší?

“Tak jelikož hraju na playstationu, tak mi oproti konzolové jedenátce grafický rozdíl téměř nepřijde, ale celkový pocit z fotbalu je velmi dobrý. Myslím si, že se FIFA 12 posunula zase o krok dál. Velice se mi líbí vedlejší okolnosti dění na hřišti jako je například střídání hráčů, kde je rozpoznat, že se střídá. V podstatě je v této hře těžší bránění hráče.  Ze začátku se vám bránění může zdát těžké, ale tím spíše dostanete větší motivaci v bránění. V tomto kroku musíte být velmi pohotoví a nejlépe uděláte, když budete kopírovat trasu a pohyby. Základ úspěchu je v tom, že je daleko komplikovanější odebrat soupeři míč. Ovšem ve správný čas musíte zasáhnout, protože nový díl přináší nové věci a to je, častější souboje, které zákonitě přináší i více faulů, karet. Ovšem vylepšení přišlo i v útočné části a umělé inteligence. V útočné části lze střílet nádherné góly, které jsou z dálky opravdovou parádou. Umělá inteligence v této hře nechybí a hráči se chovají fotbalověji a logičtěji. Nově je v tomto dílu i to, že hráč co je dál od kamery už není stejně velký jako, kdyby byl právě před kamerou. Dále se mi líbí jiná fyzika u hráčů. Díl mi připadá o mnohem lepší než předchozí díl, jak graficky, tak hratelně.”

  • Menu:

Nový díl s sebou přinesl i nově designově zpracované menu, které se na první pohled zdá trochu chaotické a možná se v něm ztratíte, ale po pár zapnutí a prohlédnutí menu se budete cítit jako “doma”.

  • Módy: 

Be a Goalkeaper

V tomto módu máte možnost “zaskočit” jako brankář, pro některé je to nuda stát v kašně a čekat na příchozí akci, ale za vyzkoušení to stojí.Máte možnost vybrat si nějaký tým ve, kterém odehrajete několik sezón jako gólman. V tomto módu získáváte  zkušenostní body.

Be a Pro

V tomto módu hrajete za vytvořené hráče, nebo za hráče, který je vaším favoritem. Tímto získáváte zase určitě zkušenostní body.

Kariéra

Základním a nejtradičnějším módem se stala kariéra, v tomto módu máte možnost vytvořit si vlastního hráče a s ním můžete začít třeba v nejhorší lize a postupně se pak vypracovávat až na vrchol, tak jak to chodí i v reálném fotbalovém životě. Nebo by, jste se aspoň ve hře chtěli stát trenérem? Není problém v této kariéře budete volit tu nejlepší taktiku a skládat tým a tím plnit očekávání.

 

>>> Český fotbal: Electronic Arts se nepovedlo získat licenci pro české týmy. V nejnovějším díle se tak nesetkáte s Gambrinus ligou, žádným českým týmem ani českou fotbalovou reprezentací.

>>> Grafika je v této hře lepší, než v předchozím díle, ale také není perfektní. Ovšem PC verze a konzolová verze by měla být v tomto dílu úplně stejná. Tato hra pořád vypadá slušně a, tak se tedy nemusíte ničeho bát.