Všemocný

March 29th 2011

Vskutku velmi výchovný film. Nejen, že hlavní roli hraje superdroga, ale dokonce to skončí happyendem!! Alespoň to je zase jeden z filmů, kde je na koho se koukat, jelikož Bradley Cooper je docela ´Hezoun´ (A-Team). Každý si po naskočení titulků řekně: ,,To by bylo super, kdyby ta pilulka existovala.” … no a to je tak asi vše.

Námět má myslím něco do sebe. Eddie Morra (Hezoun) je spisovatel bez fantazie, nově bez přítelkyně a okolnosti nasvědčují tomu, že brzy bude i bez práce. Úplnou náhodou potká bývalého švagra Vernona (Johnny Whitworth… taky není k zahození), který si na něm také chce otestovat své NZT pilulky, díky nimž je člověk schopný využít 100% mozku.

Po vyzkoušení je Eddie přesvědčen, že přesně to mu pomůže. Vernona však zastihne v jeho bytě zavražděného (jaká škoda dobrého masa…), ale na rozdíl od vrahů  najde jeho skrytou zásobu drogy. A jeho život začíná nabírat grády.

Dál už je to jen sled úspěchů proti honbě za zlatou pilulkou, kterou by samozřejmě chtěl každý. Sebevražedné úvahy a jejich závěr mě teda trochu zklamal. Zato vedlejší účinky byly docela zajímavé. Trochu jako skutečná droga.

Takovou menší (podle mě menší) roli si zahrál i Robert De Niro jako miliardář Carl Van Loon. Takový starý tatík mrzout, pruďas a intrikář, který je tu snad jediný inteligentní i bez dopingu.

Prostě jedna dobrá myšlenka, která by se dala 100x zopakovat a pokaždé jinak. A stejně, dorgy jsou svinstvo, ale kdo by tomuhle odolal? Já teda ne. A co mi je po nějakých vedlejších účincích. A jeden si pak řekne: ,,Ty drogy, to je vlastně skvělá věc…” Tak trochu Requiem for Hollywood.