Super 8

September 24th 2011

Tak tentokrát něco ze šuplíčku s mimozemšťánky. Ono co se dá čekat, když se na tom podílí J.J.Abrams a šílený S.Spielberg (omluva těm, koho se to dotklo…). Ovšem tentokrát člověk může váhat, zda ona sci-fi zápletka doplňovala hlavní motiv, nebo jej netradičně rozvíjela.

Skupinka dětí z evidentně zcela bezvýznamného městečka se rozhodne natočit film o zombíkách. Při tajném natáčení srdcervoucí scény na nočním nádražíčku přijíždí vlak, což se zprvu jeví jako dokonalá kulisa, vzápětí však dojde k tragické nehodě… při níž naštěstí všichni (přítomní herci) přežijí.

Nehoda způsobuje rozruch, který je potlačován přítomností armády. Už to je jaksi podezřelé, a jak už to tak u dětí, a zvlášť ve filmech, bývá, chtějí za každou cenu přijít záhadě vlaku na kloub. A při tom ještě film dotočit.

Musím říct, že první půlka filmu se mi líbila víc. Dokud jde o záhadu čehosi uprchlého z  vlaku, podivných bílých kostiček a mizejících psů a lidí, člověk neví, co má čekat. Jakmile se do toho objeví malý náznak odhalení tajemství, začíná to zavánět rozuzlením a samotné odhalení mimozemšťana změnilo celou atmosféru na akčňák podobný válce světů.

Velké plus za propojení filmu ve filmu. Velké mínus za to, že hlavní dvojitá herečka předvedla to nejlepší jen “na zkoušce”. A kdybyste nechápali název filmu, tak je to kamera pro záznam na film magnetickou zvukovou stopou s o trochu většími políčky než měly starší typy s 2x8mm na cívce.