Taichi 21 – oboustranný ultrabook od Asusu

November 1st 2012

Je tomu nedávno, co společnost Asus představila svůj unikátní notebook, jenž disponuje dvěma displeji. Jeden je umísteň klasicky zepředu, druhý je opačně k němu na víku displeje. Uživatel tak může využívat notebook i jako tablet. Geniální vychytávka, pokud chcete mít tato dvě zařízení v jednom.

Asus Taichi 21 disponuje dvěma dotykovými displeji, jenž jsou ve velice slušném Full HD rozlišení 1920x 1080 pixelů s uhlopříčkou 11,6 palců. Za takové rozlišení se nemusí stydět ani Apple se svým iPadem, což je navíc “pouze” tablet. Co se týče hardwaru, ani zde Taichi 21 nezaostává. Prodávat se totiž bude ve dvou variantách, přičemž ta levnější bude osazena procesorem Intel Core i5 1,7 Ghz, operační paměťí 4Gb DDR 3 a rychlým SSD harddiskem o velikosti 128 Gb. Výkonnější a dražší varianta pak bude mí ještě lepší procesor Intel Core i7 1,9 Ghz a dvakrát větší datové úložiště. Obě varianty pak budou mít klasické funkce, jako je Bluetooth, Wi-Fi a dvě webkamery. Výdrž baterie se pohybuje okolo 5 hodin, samozřejmě záleží na tom, k čemu ho bude uživatel používat. Ultrabook se začne prodávat na začátku listopadu, a to již ve dvou zmíněných variantách. Ta levnější za 25 000 Kč , u dražší si připlatíte ještě 6 tisíc navrch.

Sečteno, podtrženo, v listopadu by se na trhu mohl objevit velice zajímavý ultrabook, který v sobě kloubí několik nových funkcí. Jestli to bude krok tím správným směrem, ukáže až čas, ale už teď je jisté, že Asus jde ve vývoji směrem kupředu. Navíc, co se týče inovace Asus není v tomto oboru žádný nováček, o čemž vypovídá nedávno vydaný PadFone, který v sobě kromě notebooku ukrývá ještě dotykový smartphone.