Softwaroví inženýři spoustu času vůbec netráví vývojem softwaru

April 8th 2013

Podle průzkumu společnosti Electric Cloud softwaroví inženýři tráví více času administrativou a ostatními úkoly než prací na aktuálních aplikacích, designu a kódování.

Dle březnového průzkumu, do kterého se zapojilo 443 softwarových inženýrů, nejvíce času pochopitelně trvá vytvořit design a kód. Ostatní samostatné procesy ve vývoji aplikace by měly být zanedbatelné – přesto ale tvoří 19,1 hodin týdně. Z toho je 6,7 hodin koláče vyhrazeno pro diskutování a spolupráci se svými kolegy. Administrativní úkoly jako například emailové jednání a online meetingy zabírají 5,8 hodin. Vývojáři tráví také 3,7 hodiny týdně testování m a čekáním na testování svých výtvorů. 2,7 hodin stráví managementem a ostatními manažerskými pracemi.

Dohromady všechny úkoly, které se netýkají designu a kódování, trvají až 22,4 hodin týdně z celkem 41,5 odpracovaných hodin. Polovinu své pracovní doby tedy vývojáři vůbec netráví prací, za kterou jsou placeni… Ovšem berme v úvahu, že se jedná o průzkum zahraniční. Myslíte tedy, že u nás je tomu jinak?