Microsoft Touch Mouse “konkuruje” Apple Magic Mouse

June 24th 2011

Jak všichni uživatelé Apple počítačů dobře vědí, technologie Apple je tak trochu napřed, zcela ve všech směrech. Jedním z těchto směrů je ovládání samotného počítače. Z jednoho pohledu jde o velmi dokonaly kapacitní senzor pro produkty Apple iPhone, iPad a iPod a další zařízení. Z druhé strany jde o Trackpad a myš. Trackpad neboli touchpad je vyvíjen Apple od samých začátků, jde o multi-touch plochu, kterou lze pomocí gest ovládat počítače Apple. Díky podpory multi-touch lze pohyby rozeznat podle počtu přiložených prstů a směru pohybu popřípadě otáčení. Tento systém také Apple využil u svého polohovacího zařízení “Apple Magic Mouse“. Na trhu je již nějaký ten pátek a na svou dobu neměla konkurenta, nyní však Microsoft přináší soupeře v myších s multi-touch dotykovou vrstvou pro zjednodušené ovládáni gesty operační systém, Apple přizpůsobuje Magic Mouse k ovládání MacOS a Microsoft především pro Windows 7.

Krátké popsání Apple Magic Mouse zní takto. Jedno tlačítková myš připojená pomocí bluetooth, kompatibilní se zakomponovaným v Apple laptopech, tudíž se nemusí připojovat přijímač do USB portů. Přední část Magic Mouse obsahuje dotykový senzor samozřejmě s podporou multi-touch technologie. Veškerá gesta fungující na Trackpadu fungují i na Magic Mouse. Tato myš od Applu jde pomocí složitých konfigurací a driverů připojit i k počítači s operačním systémem Windows, však nejsou podporované všechny funkce.

Microsoft se poslední dobou celkem zaměřil na vývoj polohovacího zařízení, především senzor pro snímání pohybu BlueTrack. Teď přichází s bezdrátovou myší vybavenou dotykovou vrstvou jako Magic Mouse. K připojení je potřeba bluetooth přijímač zapojený do USB portu, celkem zbytečné při možnosti využití dnešních technologií jako je právě bluetooth nebo WiFi. Microsoft Touch Mouse pohání dvě baterie, tedy je možné zapojit dvě baterie, myš bude však fungovat i na jedinou, s menší délkou výdrže.