Manhattan Stealth Touch – myš bez tlačítek

May 22nd 2012

Společnost Manhattan uvedla na trh uplně novou bezdrátovou myš, která se může pyšnit jednou kuriozitou – nemá žádná tlačítka. Ano je tomu tak myš ovládáte pouze pomocí gest. Myš ovládáte pomocí posunů prstů stejně jako na touchpadu. Pro kliknutí stačí kliknout na povrch myši, přitom myš vydá sotva slyšitelný zvuk. Chvilku potrvá než si na myšku zvyknete, ale chce to čas. Zvláště při scrollování, kdy je uprostřed myši, podobně jako u normální myši, vymezeno místo speciálně pro scrollování, přitom onen povrch je velice citlivý a tak je někdy opravdu těžké trefit na stránce místo, které potřebujete.

Pro připojení myši k počítači slouží nanoreceiver, který lehce zastrčíte přímo do myši. Navíc tato myška nepotřebuje, při připojení k PC, instalovat žádné ovladače, operační systém ji okamžitě rozpozná a nainstaluje během několika vteřin sám. Snímací rychlost myši je 1200 dpi a plynule jezdí skoro po každém povrchu kromě skla.

Celá myška je ergonomicky tvarovaná jak pro leváky tak i pro praváky, má velice jemný povrch. Po straně pulzuje logo Manhattan, které vyzařuje temně modrou barvu, čehož si nejvíce všimnete v noci. Při velikosti myšky a jejím ovládání jí využijí i majitelé netbooků, jenž jsou zvyklí na právě touchpad. Velice jim to usnadní práci s myší, jenž se ovládá vlastně skoro stejně. Zatím není žádná možnost definování vlastních gest, ale z úst výrobce se můžeme dočkat v příští aktualizaci, kde se právě na tenhle problém zaměří. Cena by se měla pohybovat okolo 1600 Kč.