Transformer Pad TF701T – další hybrid od Asusu

October 12th 2013

Asus na poli hybridů zaujmul velice silnou roli. Aby ne, kdyť chrlí jedno zařízení za druhým, že je zákazníci už sotva stíhají kupovat. Další takový z rodiny Transformer, byl nedávno oznámen. Hybrid láká zákazníky na kombinaci tabletu a přenosného notebooku v jednom. A to díky především odnímatelné klávesnici, kterou může odebrat a strčit třeba do tašky a využívat zařízení pouze jako dotykový tablet. Transformer Pad TF701T to vše splňuje do puntíku a díky kovové konstrukci a tloušťce 8,9 mm ho tak zákazník může snadno převážet a mít jistotu, že se s ním nic nestane.

Co se týče hardwarového vybavení, Asus se držích dnešních trendů a nezůstává pozadu. Srdcem novinky totiž bude Tegra 4 od nVidie, jenž bude mít k dispozici 2Gb RAM. Taktéž je vidno, že z tohoto procesoru vyždímali maximu. TF701T totiž disponuje displejem o úhlopříčce 10,1 palců a neuvěřitelným rozlišením 2560×1600 pixelů, přičemž má i výborné pozorovací úhly. Taktéž je možné připojit externí monitor přes HDMI výstup. Zezadu se nachází 5 Mpx fotoaparát, přičemž výsledné fotky a videa budou ve FullHD formátu. Zepředu nad diplejem je pak umístěna 1,2 kamera pro videohovory.

Smutné je ovšem připojení. Nemůžete z něj volat, přičemž k internetu se připojíte pouze pomocí Wi-Fi. Podporu GSM, 3G nebo LTE byste zde hledali marně. Data se dají sdílet pomocí Bluetooth 3.0 nebo portu USB 3.0. Samozřejmostí je 3,5mm jack pro připojení sluchátek. Dále bude Transformer dostupný ve dvou variantách. Ty se budou lišit interní paměti: 32 a 64 Gb, s podporou microSDXC karet.

Po softwarové stránce bude vybaven Androidem 4.2. Uživatel si pak může dopřát kancelářských programů od Googlu nebo GPS s podporou Google Map. Cena v ČR zatím zveřejněna nebyla, ale zřejmě se bude pohybovat okolo 10 000 Kč