Test iPhone SE pomocí Antutu benchmark

June 20th 2016

apple-vs-antutuPoté co firma Apple zveřejnila nový model telefonu, padali otázky co do něj dá za hardware. První verze lowendového iPhonu, tedy model iPhone 5C, totiž obsahovala starší typy čipů. Nový malý model iPhone SE má však stejný čip jako vlajková loď iPhone 6S. Navíc má menší display, což by mělo být pro výpočty procesoru trochu ulehčení.
Udělal jsem proto několik testů s oblíbeném nástroji Antutu Benchmark, který nám otestuje výkon modelu iPhone SE.

Jsou tu dva screenshoty s výsledkem testu. Ten s lepším výsledkem je to, co jsme všichni chtěli vědět, ten druhý je výsledek se zapnutou úsporou baterie.

antutu-1q-2016
Pokud se podíváme na výsledky za první čtvrtletí (kde iPhone SE ještě není) uvidíme, že by se iPhone SE umístil na čtvrté pozici, ihned za iPhonem verze 6S. I když oba telefony obsahují stejný čip a iPhone 6S má větší displej, stejně dokáže verze 6S dosáhnou hodnocení o trošičku lepší než jeho menší brácha iPhone SE.
AnTuTu

Telefon mám již skoro měsíc a ještě se mi nestalo, že bych ho dokázal za den vybít běžným používáním. Nyní zkouším jet na battery safe mode, který dle testů sníží výkon procesoru o 50%. Tak uvidíme jak dlouho takto dokáže pracovat.