SurfPad – daší z levných tabletů

October 13th 2012

Společnost PocketBook představila svojí úplnou novinku, multimediální tablet SurfPad. Ten by měl na trhu atakovat zájem zákazníků především cenou. Aby ne, pořídit by se měl dát za necelé tři tisíce korun, čímž se se dostává do pozice nejlevnějších tabletů na trhu. A co vůbec tento tablet nabízí?

SurfPad se se svým 7 palcovým displejem o rozlišení 840×480 pixelů řadí spíše do kategorie malých tabletů. Tomu odpovídá i velice malá hmotnost 285 gramů. SurfPad pohaní procesor Cortex A8 na frekvenci 1 Ghz. Jako úložný prostor slouží interní paměť 4 Gb, ovšem je možno dokoupit další v podobě SSD karet. Tablet dále disponuje 0,3megapixlovým fotoaparátem, který se ale bohužel dá použít pouze k videokonferencím. Co se týče připojení, se surfpadem se k internetu připojíte pouze prostřednictvím Wi-Fi. Pak je tu samozřejmě USB rozhraní pro připojení nebo nabíjení tabletu pomocí PC. Tablet je napájen pomocí 300 mAh baterie, která by měla vydržet až 7 hodin.

Novinka běží na operačním systému Android 4. generace, který má celou řadu předinstalovaných aplikací, můžete ho klidně využít i jako elektronickou knížku. SurfPad není žádná převratná novinka nebo supervýkoný tablet, ovšem v dané cenové kategorii je zřejmě to nejlepší, co můžete dostat. Snadno ho schováte do tašky nebo kabelky, čímž ho můžete mít kdykoliv u sebe.