Samsung Galaxy Camera – fotoaparát s operačním systémem

September 5th 2012

Společnost Samsung oznámila další přírůstek do rodiny Samsung Galaxy. Není to ovšem žádný smartphone, nýbrž fotoaparát, který navíc disponuje operačním systémem Android. Ze strany Samsungu se tak možná jedná o odpověď na nedávno oznámaný foťák od Nikonu.

Samsung Galaxy Camera je primárně určen pro focení a podle toho je i konstruován. Disponuje 16 Mpx BSI-CMOST diplejem, který umožňuje 21x optický zoom. Ovládat se bude přes dotykový HD displej s úhlopříčkou 4,8 palců. Běží na operačním systému Android 4.1 Jelly Bean. Dokonce ho bude možné ovládat i hlasem, ale pravděpodobně se nepočítá s češtinou. Co se týče připojení, je na tom Samsung Galaxy Camera velice dobře, Wi-Fi, GPS, mobilní 3G síť a i vyspělejší 4G nebude dělat Samsungu problém. Focení a následné uploadování na internet už bude mnohem pohodlnější. Nechybí ani nahrávání videí ve Full HD, H264, či MPEG4  kvalitě.

I přestože se jedná  “jenom” o  fotoaparát,  nezaostává za svými konkurenty v podobě smartphonů a tabletů. Osazen je procesorem Quad-Core s frekvencí 1,4 Ghz. Má v sobě i interní datové úložiště o velikosti 8Gb, ale bude možnost dokoupit další v podobě microSD karet. 1600mAh baterie se může zdát oproti konkurenci málo, ale jedná se především o fotoaparát, který bude právě proti telefonům výtížen mnohem méně.