Recenze myPhone 8855DTV

April 5th 2011

Informace a zkušenosti s telefonem myPhone 8855DTV.Před časem jsem nutně potřeboval nový telefon. Starý už i odmítal hovory a podobné naschvály tak jsem se rozhodl s ním skoncovat. Dlouho jsem kvůli lenosti prohlížel e-shop a jeho nabídku, hledal jsem nejvyužitelnější telefon za rozumnou cenu. Výsledek po dvou týdenním prohlížení byl opravdu překvapující. Mé požadavky byly jednoduché: WiFi a kancelářské aplikace, především přístup k Emailové schránce. Tudíž bylo potřeba i většího displeje. Přes odpor k čínským kopiím proslulého telefonu iPhone, jsem se rozhodl koupit z jedné poloviny zkopírovaný iPhone 4. Naschvál píši 4. generaci, jelikož mobilní telefon co jsem pořídil má 2 videokamery, přední a zadní. Recenzi budu provádět výčtem kladů a záporů.

Zápory myPhone 8855DTV

Hlavním záporem, který hned jako první každý zaregistruje je displej. Jde o starší verzi jak zobrazování tak dotykového senzoru. Na sluníčku nejde takřka nic vidět. Dotykový senzor nepodporuje multi-touch a je staršího typu. Jde o rezistivní dotykovou vrstvu fungující na principu pružné membrány, která se po dotyku dotkne druhé a zaznamenají se souřadnice. Ovládání musí být tedy důrazné však ne moc silné. S tím souvisí psaní SMS nebo jakéhokoliv textu. Díky staré technologii dotykového displeje, je psaní prsty opravdu obtížné. K tomu je přiložen stylus s kterým již jde psát, ale pomalu. To při konstrukci stylusu je po čase opravdu otravné. Co bylo malé a přesto zklamání je nefunkčnost pohybového senzoru. Při psaní SMS nefunguje a v ostatních aplikacích sem tam zareaguje. Naštěstí jdou jeho občasné výlevy funkčnosti vypnout. Menší nevýhodou je rozlišení a to pouze 320 x 240 bodů a počet barev 262 000. Obraz i přes toto malé rozlišení má při sledování TV opravdu skvělý obraz.

Klady myPhone 8855DTV

Uživatelské prostředí napodobující iPhone OS je opravdu příjemné a přehledné. Jak jsem zmiňoval mnoho nevýhod u displeje, tak na vše kromě viditelnosti na sluníčku se dá zvyknout. Telefon podporuje JAVA aplikace na které má připravenou uživatelskou paměť 70MB a podporu MicroSD karet. A to do velikosti 8Gb což na multimédia stačí. Výhodu jako bluetooth ani nebudu rozebírat, ale ostatní funkce stojí za zmínku. Technologie Wi-Fi byla opravdu příjemná, prozatím mám vyzkoušeno pouze šifrování WPA2 podnikové které telefon zvládá (na rozdíl od SONY PSP Slim). Dále mě příjemně překvapila funkce set-top boxu. Pokud jsem venku mám vynikající signál na kanály jako je Nova, Cinema, Prima, Cool, Barandov, ČT1, ČT4 a rádia. Lze přepnout mezi analogovým a digitálním příjmem, tudíž se nemusím bát konce analogového vysílání. Jako anténa slouží stylus. Jak jsem zmínil v nevýhodách, je to právě toto. Stylus je proveden jako teleskopická anténa, opravdu vynikající jak schovat 30cm antény, však pokud potřebuji něco napsat musím půlku antény vysunout a poté až celý stylus. Přední a zadní kamera obě s maximálním rozlišením 1,3MPx nejsou nic světoborného, však na vyblbnutí bohatě stačí. Velkým kladem u tohoto telefonu je podpora dvou SIM karet zároveň, takzvaný DUAL SIM. Obě SIM karty jsou zároveň připojené a nijak se neomezují. Nechybí ani svítilna, kterou lze zapnout rovnou z menu dlouhým stiskem akčního tlačítka.

Konstrukční část bych určitě zahrnul do pozitivních vlastností myPhone 8855. Konstrukce je velmi pevná s kovovým rámem. S plastovými doplňky telefon nevypadá nějak špatně. Má čtyři tlačítka. Jedno z nich je zapínací, stejně jako u iPhonu sleep mode, a 3 ovládací. Červený, zelený telefon a jedno akční tlačítko. Co se týče hodnocení výrobce. k telefonu jsem dostal náhradní kryt a baterku. Nabíječku do sítě nebo do počítače. Co jsem nečekal byla redukce z konektoru telefonu na 3,5 mm jacka, telefon s klidem na rozdíl od nějakých zařízení zvládá 4 kontaktový Jack s mikrofonem (mikrofon jsem při hovoru nezkoušel).

 

Kdo si nechce hledat cenu tohoto kousku, prozradím vám že jde sehnat k dnešnímu datu pod 2800 Kč.