Nefunkční vibrace po updatu na iOS 9.3.2

June 3rd 2016

ios-9.3.2Ihned po koupi jsem nechal ověřit aktualizace softwaru, samozřejmě se tam nějaký ten build našel. Aktualizace proběhla bez problému a už jsem si začal vše nastavovat. Najednou si po pár dnech všimnu, že nezpozoruji velké množství příchozích hovorů v tichém režimu.
Zkouším si tedy volat z druhého telefonu a na novém iPhone SE se rozsvítí display a žádné vibrace. V tu chvíli jsem na jistotu přešel do nastavení zvuků, abych tam povolil vibraci při tichém režimu. Najednou mi zatrnulo, pole bylo aktivní. Tak vyzkouším přepnout telefon na klasický a zpětně na tichý režim. Zase nic. Už jsem se psychicky vyrovnával s tím, že budu telefon reklamovat, což znamená několik dní přejít na stařičký iPhone 4. generace.

Nakonec vše dopadlo dobře, hrabu se jednou ráno v hlubším nastavení telefonu a vidím možnost povolit vibrace telefonu, která je vypnutá. Zapnu jí a ejhle, vše najednou jede. Toto nastavení je schováno v cestě Nastavení>Obecné>Zpřístupnění>Vibrace. Jelikož toto povolení vibrací na modelu 4 s iOS 7.1.2 není, tak jsem to ani nečekal.

ios-vibrace

K tomu bych jen dodal informaci. Všude na internetu je množství dotazů ohledně nefunkčního vibračního motůrku. Veškeré rady jsou ve smyslu restartu telefonu, obnovení ze zálohy apod.. Ale nikde není zmíněno toto základní nastavení vibrací. Navíc, když jsem přišel do oficiálního obchodu Apple, tak kluk za pultem také vyzkoušel přepnout na tichý režim a následně restartovat telefon. Naštěstí že jsem reklamaci neřešil rovnou. Tvrdil mi do 10 dní atd.. Jelikož mám na telefonu OTP klíčenku, tak jsem se domluvil, že se stavím později. Co si o tom myslet :-)