iPhone 4S namísto iPhone 5

October 25th 2011

Tak a konečně přináším článek pro milovníky vyspělé technologie týkající se mobilních telefonů. Jak už tomu tak bývá velké firmy jako Apple se snaží každým rokem přicházet s novým nápadem, který se stane trhákem roku. Tento rok firma Apple slibovala nový iPhone 5 ze,  kterého se možná i “naštěstí” stal nový Iphone 4S, který má být samozřejmě ZATÍM nejlepším iPhonem v současné době, ale jak sami všichni víme, prodejci toho dokážou mnoho “nakukat”, ale “skutek- utek”.Slibovaný iPhone 5 měl být představen 4. října místo toho, byl však představen iPhone 4S. Zatím nevíte jestli si tento iPhone 4S zakoupit? S tímto problémem se Vám budu snažit pomoci v tomto článku ve, kterém se Vám budu snažit aspoň z teoretické části představit toto nové a vyspělé zařízení.

iPhone 4S
V nedočkavostí jste i Vy očekávali iPhone 5, ale namísto očekávaného iPhonu 5 firma Apple představila iPhone 4 s označením 4S. Ovšem iPhone 4S už lze objednat u Vodafone a to už od poledne 24. října, operátor zahájí prodej o půlnoci z 27. na 28. října a pokud jste z Prahy, tak bude k dostání v prodejnách na Václavském náměstí. Brněnští zákazníci si budou moci mobil zakoupit v Masarykové ulici v Ostravě v Zeyerově ulici. .  Pokud jste už tento mobilní telefon drželi v ruce a prozkoumali jste jeho funkce, tak určitě sami víte, že tento přístroj nabízí více než předchozí modely jako je iPhone 3G ne iPhone 3GS. Pro začátek můžu z několika přečtených recenzí zveřejnit, že se tento mobil nabízí vyšší výkon, kvalitní fotoaparát s kvalitním videem a operačním systémem české ceny jsou překvapivě velmi výhodné. Mnohé z nás možná zklame stejný design jako u předchozích modelů ovšem iPhone 4 Vám za to nabídne nový displej, který se stále drží na špici a hlavně multi tasking. Po své konstrukční stránce je iPhone opět výborně zpracován a oproti předchozím modelům se skládá ze dvou skleněných ploch spojených kovovým rámečkem, jak elegantní a jednoduché, že? Vrátím se zpět k designu, kde se nový iPhone nabízí bohužel ve shodném designu jako s předchůdcem ovšem co se týče barvy mobil bude k dostání tzn. Black and White v bílé a standardní černé barvě. Bílá barva patří mezi nejoblíbenější  je to dá se říci novinka, ale bílou barvou se nic nezkazí naopak. Pokud Vás stejný design odradí koupit si nový iPhone, tak nemusí, protože Vám místo toho nabídne plno jiných zajímavých funkcí jako je hlasový asistent Siri. Jako hlavní “plus” je u tohoto mobilu obří vestavěná paměť, mobil totiž můžete zakoupit v různých pamětích a to 16 GB, 32 GB nebo 64 GB ovšem je to interní nerozšířitelná paměť.

iPhone 4S s mnoha vylepšení: 

 

  • hlasová asistentka

Jedno z vylepšení je hlasová asistentka Siri, prý je sní úžasná sranda, tak si povíme něco o ní.
Dokonalé, tato asistentka by Vám měla usnadnit používání iPhone a je velmi inteligentní. Tento hlasový asistent nemá žádné naučené fráze, ale zodpoví Vám normální položené otázky typu “bude zítra pršet?” a tak dále. Bohužel zatím tento hlasový asistent nazýván Siri komunikuje pouze anglicky, francouzsky a německy. Reklamní videa vypadají dobře, ale je jen na Vás jestli si budete chtít povídat s mobilním telefonem na ulici :).

  • operační systém iOS verze 5

Podle testů je tato nová verze iOS rychlejší, zejména má za úkol zrychlit prohlížeč, díky novému jádru Safari. Verze iOS zrychlí telefon, podle testů o 50%. Právě iPhone 4S se zařadil na druhé místo za iPad 2, který je zatím nejrychlejší hlavně právě díky iOS 5 (rychlejšímu taktování procesoru). S rychlostí také přibudou nové funkce jako je iMessage (jednoduché odesílání textové zprávy) nebo integrovaný Twitter, editace fotek a mnoho dalšího. Pozastavím se u funkce iCloud, která Vám umožní automaticky a bezdrátově ukládat vše potřebné a naopak kdykoliv Vám umožní vše stáhnout.

  • fotoaparát

IPhone 4S má zatím k dispozici nejvyspělejší optiku, která zatím v  mobilních telefonech byla, kdy použita. Máte rádi fotky a chcete se svým fotoaparátem a fotkami, které budou utvořeny chlubit? Fotky budou ve vysokém rozlišení a zachycovat budou i ty nejmenší detaily. Rychlost opakovaného snímání se oproti dřívějším modelům zdvojnásobila. Přístup k fotoaparátu máte i v případě zamknutého displeje to znamená, že Vám k vyfocení momentky stačí jen zmáčknout tlačítko ovládání  hlasitosti.

  • kamera/video

Vyhledávaná funkce u mobilních telefonů je hlavně video nahrávání, které máte možnost nahrávat v plné 1080 HD kvalitě. Videa jsou hladší, čistější a bohatší díky novému stabilizátoru obrazu. Mezi vylepšení také patří to, že pokud budete chtít nahrát video ve tmě, tak Vám nic nebrání, díky právě vylepšené integrované kameře.

  • anténa

U iPhone 4S byla přepracovaná stávající duální anténa. Mobil se, tak stává prvním inteligentním zařízením, které dokáže přepínat mezi dvěma anténami pro příjem a odesílání, rychlost je u tohoto mobilu dvojnásobná hodnota sahá až k 14,4 Mbps.

  • baterie

Vydrž baterie se udává až okolo 200 hodin v pohotovostním režimu což je, ale o něco méně než u předchozích mobilů. iPhone 4S má hovorový čas osm hodin. Brouzdat po internetu můžete až devět hodin.
Na jedné internetové stránce, kde iPhone nabízejí jsem našla i heslo tohoto telefonu: “Stejný vzhled, ale lepší uvnitř. To je heslo nového iPhonu 4S, úžasně rychlý a úžasně chytrý telefon.” Tak co myslíte, stojí za to si tento mobil pořídit i za cenu okolo patnácti až dvaceti tisíc?

Zajímavost: 

Za pouhé dva dny se těchto mobilů prodalo více jak čtyři milióny což je zatím rekord v prodeji mobilních zařízení.