iPad Mini – absolutní novinka od Applu

November 3rd 2012

Je to tady! Zatím nejnovější přírůstek do rodiny iPadů dorazil do České republiky a začne se prodávat v pátek 2. listopadu. iPad mini je zároveň ještě velice levný oproti svým kolegům, cena totiž startuje na necelých 8500 Kč a nejdražší model přesáhne 16 000 Kč. To je taky jedno z hlavních lákadel, protože cena konkurenčních tabletů je o několik tisíc korun vyšší. A co tato novinka nabízí?

V první řadě je to velikost, které si všimnete. Je vidět, že Apple vyslyšel nářky fanoušků a vytvořil univerzální malý tablet. iPad Mini totiž diponuje 7,9palcovým displejem s rozlišením 1024 x 768 pixelů. Dostupná bude také varianta s retina displejem, který přinese ještě kvalitnější zobrazení díky vysokému rozlišení.Navíc je polovinu lehčí než jeho předchůdce a přitom stejně výkonný, je osazen dual-core A5 chipem. Dále disponuje dvěma kamerami s tím, že jedna bude sloužit pro videokonference. Zadní kamera má rozlišení 5 Mpx, navíc budete moc nahrávat videa ve Full HD rozlišení. Na tak malý přístroj velice slušné. Na internet se připojíte klasicky pomocí Wi-Fi nebo 3G modulu. Dostupný bude v obvyklých verzích 16,32 a 64 Gb, přičemž budou varianty s již zmíněnou Wi-Fi nebo 3G.

První ohlasy mluví ve prospěch iPadu. Je lehký snadno přenosný a dobře se drží. Výdrž baterie je rovněž vyníkající: V zátěžovém testu, kdy pouštěli video, stále dokola vydržel neuvěřitelných 11 hodin, čímž je z něj vyníkající společník na cesty.