iPad 3

March 20th 2012

Dne 16. března Apple představil svůj nejnovější kousek ze série iPad, a to pod označením 3. Na první pohled změny nejsou stak patrné, ale pokud se podíváme blíž zjistíme, že Apple si připravil mnoho příjemných překvapení. Největší změnou je větší rozlíšení proti svému předchůdci iPadu 2 , konkrétně 2048 x 1536 pixelů. Toto až neuvěřitelné rozlišení se vejde do 9,7 palců širokoúhlého displeje. Celkem tedy iPad obsahuje 3,5 milionů pixelů, což je skoro 4x více, než má iPad 2. Pokud jde o hardware, není na tom iPad 3 vůbec špatně. Ono taky takové množství výpočetních úkonů na tak velký displej si žádá vcelku výkoný procesor. Proto je osazen  A5X chipsetem, který je prý 2x výkonější než Tegra 3 od Nvidie. Navíc disponuje 4jádrovou grafickou kartou, která se vyrovná výkonnosti grafických karet Nvidia Geforce z řady 8. Neuvěřitelné že? Tohle všechno si ovšem žádá i pořádnou výdrž baterie, ale Apple nás ujistil s tím, že iPad má vydržet až 10 hodin.

V zadní části naleznete 5megapixelovou video kameru iSight. Výsledná videa budou samozřejmě ve Full HD. V přední části se oproti svému předchůdci nezměnil, zůstává 0,3megapixelová kamera, kterou využijete třeba při videohovorech. Avšak s připojením je na tom iPad 3 mnohem lépe než ostatní. Podporuje standardy, jako GSM, CDMA, GPS, UMTS, Wi-fi či Bluetooth. Novinkou je 4g síť, která má přenosovou rychlost až 72 Mb/s. Bohužel v České republice ještě není podporována.

iPad 3 má rozměry 241 x 185 x 9,1 mm.Váží krásných 652 gramů, pokud budete chtít zmíněnou 4g, připočtěte si ještě nějaké gramy navíc. Poběží na nejnovším  iOS 5.1, značně upraveným pro tak velký displej. Prodávat se bude ve dvou základních variantách, a to s Wi-fi, nebo Wi-fi a 4g. Navíc si zákazník může vybrat mezi 32- a 64Gb verzí. Do České republiky se dostane 23. března, přičemž cena v Americe se pohybuje mezi 500 až 830 dolary. U nás by měl být tradičně o něco dražší.