Iconia – nové tablety od Aceru

November 8th 2012

Acer představil nové přírustky v podobě tabletů, jež patří do rodiny Iconia. Ty se vyznačují především dlouhou výdrží baterie a komfortním ovládání, které mimojiné zajišťuje i plnohodnotná externí klávesnice. V jádru jsou to ale stále tablety, které se mezi konkurencí rozhodně neztratí.

První a méně výkonný tablet nese název Iconia Tab W510. Úhlopříčku má 10,1 palců s rozlišením 1366 x 768 pixelů. Disponuje procesorem Intel Clover Trail, 2 GB RAM a 64 Gb datové úložiště s tím, že jej můžete rozšířit pomocí MicroSD karet. Dále pak ještě nabídne dva fotoaparáty, jeden je umístěň klasicky zezadu druhý pak zepředu, jenž slouží pro videokonference. Již zmíněná klávesnice je vlastně dok, do kterého se tablet usadí, ale – jak bylo řečeno –  stále je to pouze tablet, takže je také dostupná i verze bez ní. V jedné věci má ovšem Tab W510 náskok před konkurencí a tou je výdrž baterie, jenž by podle výrobce měla být až 18 hodin.

Druhý tablet by se dal v dnešní době označit za high-end. Tab W700 nabízí totiž větší úhlopříčku 11,6 palce s FullHD rozlišením 1920×1080 pixelů. Osazen je procesorem Intel Core 3 generace (Ivy bridge), 4 GB DDR3 RAM a 128Gb úložná kapacita, které je stejně jako u Tab 510 možno rozšířit za pomocí Micro SD. Samozřejmostí jsou dva fotoaparáty.

Oba tablety pak mají USB a HDMI výstup. K internetu se s nimi připojíte pomoci Wi-Fi nebo Bluetooth tenchnologií. Běží na operačním systému Windows 8. Poslední a zřejmě největší předností těchto zařízení je zvuk. Oba totiž disponují technologií Dolby Home Theater v4, jenž zajišťuje perfektní prostorový zvuk. Dostupné jsou v různých variantách, cena nejjednoduší verze W510 začíná přibližně na 13 000 Kč a W700 pak na 17 000 Kč.