Microsoft Office pro iPhony

June 19th 2013

Sice je na prvním místě žebříčku prodejnosti chytrých telefonů Samsung a s ním i operační systém Android, nicméně Microsoft se soustředí na svého druhého konkurenta, Apple. Tento týden totiž začal prodávat svůj celosvětově nejpoužívanější kancelářský balík Office pro iPhone.

A můžete si být jisti, že Office Mobile, jak se tato nová verze balíku nazývá, umí vše, na co jste zvyklí: vytvářet, upravovat a samozřejmě i číst textové dokumenty třeba ve Wordu nebo v Excelu. Zakoupit si jej můžete v officiálních prodejnách Applu, přičemž se balíček aktivuje společně se zakoupením cloudové služby Office365. Následně už můžete neomezeně využívat Office Mobile až na několika počítačích, jenž disponují operačnímy systémy Windows nebo Mac. Jediní, kdo z řad Applu přijdou zkrátka, jsou uživatelé iPadu. Oficiální prohlášení Microsoftu totiž oznámilo, že se mobilní Office na tato zařízení nevztahuje.

Zatím ale není příliš jasné, co Microsoft zamýšlí, protože cena 1933 Kč, za kterou si Office Mobile pořídíte na jeden rok, asi moc lidí nezláká. Pro ty, co se jim nechce utrácet tolik peněz, je tu pak několik variant. Můžete třeba využít online aplikace Office, jež je ovšem oproti plné verzi značně omezená, nemluvě o nutnosti být neustále připojen k internetu. Nebo si jednoduše můžete počkat, až cena klesne na přívětivou laťku.