Miniaplikace o i bez Windows XP

April 28th 2011

Mini aplikace o Windows XP, spuštění však jde pouze na novějších operačních systémech.Microsoft oficiálně vydal miniaplikaci, která se nádherně hodí uživatelům Windows XP. Má to pouze jediný háček. Miniaplikace Microsoft poprvě představil v operačních systémech s jádrem Longhorn, tedy první verze Windows Vista. Jednalo se o takzvaný sidebar obsahující různé rychlé nabídky. Přímo v operačním systému jich bylo i pár předinstalovaných. Nejvíce se používaly analogové hodiny, kalendář, miniaplikace pro snadné ovládání Windows Media Playeru a poznámky. Po pár vylepšení sidebaru bylo možné umisťovat miniaplikace kamkoliv na pracovní plochu systému Windows. S touto změnou možnosti přesunu miniaplikací, byl přejmenován sidebar na gadgets.

 

Nyní Microsoft vydal novou aplikaci. Jejím obsahem je odpočet podpory Windows XP. Háček spočívá v tom, že ve základních Windows XP tuto miniaplikaci nelze spustit. Takže tuto miniaplikaci spustí pouze uživatelé Windows Vista a Windows 7.

Oficiální podpora Windows XP byla ukončena 14. dubna 2009. Microsoft však slibuje vydávání bezpečnostních aktualizací do 8. dubna 2014.