Microsoft nabízí levnější upgrade z Windows 7 na Windows 8

November 7th 2012

Před pár dny Microsoft oficiálně představil svůj nejnovější operační systém Windows 8. Jedná se o velkou novinku, jelikož samotná funkčnost se velmi liší od minulých verzích operačních systémů od této korporace. Tento nový operační systém podporuje jak mobilní ARM procesory, tak dlouho známé a používané architektury x64 a x86. Tato novinka v jádru systému umožňuje používat ten samý operační systém v mobilním telefonu, na tabletu, laptopu či na stolním počítači. Když se vrátíme, jaký byl rozdíl mezi mobilním operačním systémem Windows 7 Phone a klasickým Windows 7 pro počítače,  tak zjistíme, že grafické rozhraní bylo zcela jiné. Však u Windows 8 je prostředí stejné.
Po uvedení verze Windows 8 pro vyzkoušení ve firmách se také mnoho změnilo. Vyšlo několik opravných balíčků, stále se Windows Store naplňuje novými aplikacemi a systém podporuje čím dál víc hardwaru. Vývoj této verze byla již tak daleko, že si Microsoft mohl dovolit oficiálně pustit na trh finální verzi tohoto systému. Microsoft sám tvrdí, že Windows 8 je nejdokonalejší operační systém, z pohledu jeho stability při vydáním na trh. Dokonce i odborníci s tímto souhlasí, jelikož názor na nové operační systémy od Microsoftu, především Vist, byli tragické. Windows 7 byl již dokonalejší, ale také jeho vydání na trh doprovázeli problémy.
Nyní pro velké zájemce má Microsoft velmi výhodnou nabídku. Nabízí na svých stránkách zakoupení klíče na Windows 8 Pro za cenu necelých 800 Kč. Tato cena je takřka poloviční, než nabízí maloobchodní ceny. Tato akce je však dočasná, proto by ji měl využít každý, kdo o koupi tohoto operačního systému Windows 8 do budoucna uvažuje. Zakoupit Windows 8 si můžete na stránce Microsoftu (odkaz na textu).