Jak se zbavit otravné reklamy na upgrade Windows 10

November 15th 2015

windows-10Po vydání nejnovějšího operačního systému Windows 10, se do starších nainstalovala aktualizace nabízející upgrade. Pro někoho jednoduché a rychlé zprovoznění Windows 10 bez nutnosti znalostí o instalaci operačního systému, pro ostatní to může být otravná reklama, která nejde normálním způsobem vypnout. Naštěstí je tu vcelku jednoduchá cesta jak se otravné reklamy zbavit.Vše způsobuje aktualizace číslo KB3035583. Tato aktualizace má v popisu řešení problému Windows, ale ve skutečnosti pouze přidá otravné upozornění na instalaci Windows 10.
Ke zrušení otevřete pomocí ovládacích panelů okno pro aktualizaci systému (Windows Update). V levo dole je odkaz na Nainstalované aktualizace. Zde musíte najít aktualizaci KB3035583. Pro její odinstalování na ní klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte odinstalovat.
Díky tomuto kroku aktualizaci pouze odinstalujete, ale nezabráníte jejímu opětovnému stažení. Proto restartuje počítač a dejte vyhledat nové aktualizace. V podrobnostech o aktualizacích k dispozici najděte opět aktualizaci KB3035583 a pomocí pravého tlačítka otevřete menu, kde máte na výběr “Skrýt aktualizaci“. Nyní se Vám ani nebude aktualizace nabízet.