Lenovo představilo firemní dotykový stůl IdeaCentre Horizon

January 11th 2013

Na veletrhu CES 2013 v Las Vegas byl představen počítač nesoucí název IdeaCentre Horizon, představila ho společnost Lenovo. Na minulé berlínské IFA jste se mohli seznámit s dvaceti palcovým tabletem od firmy Sony VAIO Tap 20, ale nyní se čínská společnost představila právě se sedmadvaceti palcovým dotykovým displejem. Dnešní tablety jsou asi pro výrobce “malé”, a tak se do toho Lenovo pořádně pustilo!

Na dotykovém stole s úhlopříčkou 27 palců s FULL HD rozlišením (1920 × 1080 pixelů), běží Windows 8. Což by do budoucnosti mělo prospět. Navíc je Windows 8 rozšířen o systém BlueStacks, který umožňuje běh i Android aplikací. S touto “potvůrkou” si, však můžete dovolit rychle pustit hudbu, video nebo hru a to díky přidané nadstavbě zvanou Aura. Dále si samotnou desku můžete sejmout a připevnit je na zeď.

Hlavní výhodou je to, že si tablet můžete užít, jak v horizontální poloze, tak i jako prezentační či herní stůl. Proto byl také představen jako zařízení all-in-one PC. Tuto novou technologii budou moci využívat například i hasiči při zásazích. Na tabletu by mohli snadno vidět vše, co vidí jejich kolegové. Značná výhoda bude například v tom, že jim speciální měřice budou ukazovat hustotu kouře v zasažených místech. Dobré je také to, že Lenovo začalo spolupracovat s předními herními vydavateli, jako jsou Electronic Arts nebo Ubisoft. Společnosti vytvoří speciálně pro tento režim nové tituly. Například ve stolním hokeji si hráči budou moci pomocí speciálních adaptérů přehazovat virtuální puk.

Oficiální prodej Lenovo IdeaCentre Horizon by měl začít v polovině roku a vy si ho můžete pořídit se základní konfigurací a procesorem Intel Core i3, grafickou kartou Nvidia GeForce GT 620M a 1TB pevným diskem za 34 000 Kč. Ovšem to je jen startovací cena. Nikdo neví, zda tuto novinku nezdraží. Procesory by se v těchto dotykových věcičkách měly objevit od Intel Core i3 až po Core i7.

Specifikace:

  • monitor se samotným počítačem váží 8,1 kilogramu
  • tloušťka 27.9mm
  • dotyková plocha zvládá 10 prstů
  • integrovaná WiFi a Bluetooth
  • RAM paměti až 8 GB
  • Stereo reproduktory
  • 72op webkamera
  • USB 3.0, čtečka karet, HDMI porty
  • Až 1 TB místa na pevném disku, plus volitelně 64 GB SSD