LENOVO ThinkPad X1 Carbon 3. generace je nyní dostupná na českém trhu

Tak a je tu další novinka od firmy LENOVO, která v poslední době chrlí jednu novinku za druhou. Kromě velké inovace řady iDeaPad, nám již dávno představila produkt v řadě ThinkPad, je jím X1 Carbon.

January 31st 2015

lenovo-for-those-who-do-logo-300x44Tak a je tu další novinka od firmy LENOVO, která v poslední době chrlí jednu novinku za druhou. Kromě velké inovace řady iDeaPad, nám již dávno představila produkt v řadě ThinkPad, je jím X1 Carbon. Již z názvu asi uhádneme, že nepůjde o low end. Tělo tohoto počítače je z uhlíkových vláken, které se kromě krásného vzhledu také starají o nesmírnou pevnost celé konstrukce.

Jak je již zmíněno v nadpisu, jedná se již o třetí generaci. Ta je specifická podporou čtvrté generace procesorů Intel Core i. Díky tomu obsahuje interní grafickou kartu Intel HD 5000/4400. To je taková první nápověda, že se jedná o tuto poslední verzi, starší mají totiž verzi HD 4000. Kdyby jste v popisu počítače neviděli verzi tohoto grafického čipu, mělo by být k dispozici číselné označení procesoru, které se skládá z čtyřciferného čísla a jednoho písmena, toto číslo pak musí začínat čtyřkou, tedy 4.generace.

ThinkPad_X1_Carbon_flat-300x47

Tak jsme si řekli jak tuto generaci poznat, nyní pojďme více do hloubky. Procesor 4. generace je buď Intel i5, nebo i7 (Haswell) s dvojicí fyzických jader. Na výběr jsou dva typy displeje, dostupné jak s Intel Core i5 tak s i7. První nese označení HD+, což je 1666×900 obrazových bodů. Druhý, kvalitnější, WHQD s rozlišením 2560X1440. Všechny jsou 14″ v poměru 16:9, tedy při takovém počtu bodů na takové ploše bude vše velmi jemné, takřka nemáte bez lupy šanci rozlišit jednotlivé body. Na displeji jsou závislé kapacity RAM, pokud si vyberete horší displej, ThinkPad X1 Carbon ponese 4GB DDR3 operační paměti. Pro ukládání dat máme k dispozici několik verzí SSD disků. A to s kapacitami 128GB, 180GB a 240GB.ThinkPad-X1-Carbon-300x256

Ohledně dalších technologií, nebudu zde vypisovat veškeré konektory, kterými tento kousek disponuje. Však je vhodné se zmínit o funkci RapidCharge, která vám dle specifikací Lenova nabije baterii na 80% za necelou hodinu (cca 35minut). Celý ten ThinkPad poté váží neuvěřitelných 1,27kg.