Základní GUI Projektu Spartan

V prvním článku, kde jsem se zmínil o Projektu Spartan, šlo spíše o oznámení, že ho již mám. Nyní budu sem tam nahazovat články o tomto novém Webovém prohlížeči od Microsoftu.
V dnešní části projdu pouze uživatelské prostředí (GUI) Spartanu a pár základních funkcí.

April 7th 2015

projekt-spartan-microsoftV prvním článku, kde jsem se zmínil o Projektu Spartan, šlo spíše o oznámení, že ho již mám. Nyní budu sem tam nahazovat články o tomto novém Webovém prohlížeči od Microsoftu.
V dnešní části projdu pouze uživatelské prostředí (GUI) Spartanu a pár základních funkcí.
Oproti bývalým prohlížečům od tohoto vývojáře se moc neliší. První viditelné bude určitě uspořádání nadpisů záložek a adresního řádku. V IE 11 máme první navigační šipky zpět a dopředu, následně adresní řádek a pak záložky. Popřípadě je jednoduše možné záložky vložit na vlastní řádek.

project-spartan_gui

Základní GUI


V prohlížeči Spartan vše začíná záložkami a pod nimi teprve adresní řádek s navigačními šipkami. Pro použití na dotykovém zařízení určité výhodou. Vše je větší, jak vstupní pole, tlačítka, popisky, vysvětlivky atd. V adresním řádku Spartanu uvidíme známou hvězdičku. Stejně jako v minulosti si můžeme aktuální stránku přidat do oblíbených.
Novinkou je zobrazení oblíbených položek společně se stahováním, historií a obsahem pro čtení. Nyní se tyto informace dozvíte po rozkliknutí složky s hvězdičkou, hned na pravo od adresního řádku. Vedle také nalezneme smajlíka, pomocí kterého nahlašujeme Microsoftu informace o stránkách. Zda fungují či ne, popřípadě jejich chování apod.

Hlavní menu

Hlavní menu

Co se také změnilo je hlavní menu Spartanu, oproti Internet Exploreru je mnohem jednodušší. Nachází se pod třemi tečkami, na zcela pravé straně pod křížkem pro ukončení aplikace. V tomto základním seznamu nalezneme možnost pro otevření nového okna, přibližování, sdílení stránky, hledání v obsahu, tisk, pokročilé nastavení a vývojářské nástroje. V rozšířených možnostech jsou stále některé prvky nedodělané, proto opět nebudu zmiňovat postřehy o nedostatcích.
Úplnou novinkou je možnost si na stránkách vytvořit popisky a zvýrazňovat pomocí nástroje ‘Make a Web Note’. Přeložil bych to jako vytvoření webového popisku. Podrobněji však v dalším článku.

Vytváření popisků

Vytváření popisků