Na Windows 10 si Googla prozatím nenastavíte

I když je to málo pravděpodobné, mnoho uživatelů stále používá internetový prohlížeč od této společnosti. Ať už je to Microsoft Internet Explorer, Project Spartan/Edge to je vcelku jedno. Microsoft ve své předběžně vydané verzi prozatím nedovolil si nastavit výchozí vyhledávání na Google.

June 11th 2015

google_vs_microsoftI když je to málo pravděpodobné, mnoho uživatelů stále používá internetový prohlížeč od této společnosti. Ať už je to Microsoft Internet Explorer, Project Spartan/Edge to je vcelku jedno. Microsoft ve své předběžně vydané verzi prozatím nedovolil si nastavit výchozí vyhledávání na Google.

Z pohledu systému, Cortana a vyhledávání v nabídce Start jsou samozřejmě napojené na Bing. Však nechápu, proč Microsoft zablokoval toto nastavení i u svých prohlížečů. Internet Explorer mi ani nezobrazí možnost Google search mezi doplňky. Project Spartan/Edge mají toto nastavení doslova zablokované. Doufejme, že Microsoft neudělá chybu. Zakázaní propojení Googlu s vlastními službami určitě není ta nejlepší cesta.