Microsoft Project Spartan build 0.10.100149

Tak a je to tu. Konečně mi skončila aktualizace, která běžela přibližně od osmé hodiny ranní. Celkově jsem si myslel, že to ukončím kompletní reinstalací a vykašlu se na testování nových systémů. Systém Windows mi opět stáhl ohromnou aktualizaci a nabídl mi možnost, za jak dlouho se restartovat a instalovat stažené aktualizace. Věřil jsem, že to bude otázka pár minut, tak jsem vše potvrdil a spoléhal na jednoduchost systému.

April 5th 2015

windows-microsoft-logoTak a je to tu. Konečně mi skončila aktualizace, která běžela přibližně od osmé hodiny ranní. Celkově jsem si myslel, že to ukončím kompletní reinstalací a vykašlu se na testování nových systémů. Systém Windows mi opět stáhl ohromnou aktualizaci a nabídl mi možnost, za jak dlouho se restartovat a instalovat stažené aktualizace. Věřil jsem, že to bude otázka pár minut, tak jsem vše potvrdil a spoléhal na jednoduchost systému.
Zvolil jsem hodnotu osmi hodin rezervy pro dodělání aktuální práce. Přibližně pro třech hodinách jsem počítač zavřel a nechal pracovat přes noc. Ráno po zapnutí naběhla instalace Windows Technical Preview Pro 10 a čekal jsem takřka od šest hodin na nainstalování balíčku, který Windows 10 označí jako build 10049. Stejně tak se také značí Project Spartan, označený buildem 0.10.100149.Microsoft-spartan-web-browser
Ohledně dalších informací o projektu Spartan, celkově jde vidět předělání konceptu prohlížeče pro dotykové zařízení. Veškerá dialogová okna mají tlačítka a vstupní pole přizpůsobena na dotyk, tedy trochu větší než u klasického Windows Aero stylu. Ohledně všech funkcí budu referovat příště. Project Spartan a Windows 10 dostávají aktualizace každou chvíli, tudíž každá zmínka o chybě může být následující den opravena.
I přes nadšení z “nového” prohlížeče musím říci, že aktualizace je spíše zaměřena na opravy. Čeho jsem si osobně nejvíce všimnul, bylo opravení Deleveloper Tools u prohlížeče Internet Explorer.