iMac – nový přírustek do rodiny od Applu

November 25th 2012

Je tomu nedávno, co vyšel očekávaný iPad Mini, a Apple už je tu s další novinkou: nový iMac. Bude samozřejmě výkonnější než jeho předchůdci a i trochu opravený, co se týče vzhledu. Displej je výrazně tenčí, tím pádem se zmenšila i hmotnost celého přístroje.

Celkově iMac spadá do kategorie All-in-one, tedy počítačů, kdy je hardware umístěn v monitoru, což je pro uživatele výhodou: Potřebuje už pak pouze klávesnici a myš. Nedávno jste mohli zaregistrovat, že podobné počítače vydala společnost ASUS. Nový iMac je nicméně výkonnější, ale podle toho se pohybuje i jeho cena. Dostupný bude ve dvou verzích, které se budou lišit velikostí displeje. Ty jsou pak ještě rozděleny do dvou cenových variant podle toho, jak jsou hardwarově vybaveny.

Menší verze má 21,5palcový displej s FullHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Ta větší pak nabídne 27palcový displej s rozlišením  2560 x 1440. Procesorově budou vybaveny Intel Core i5, u dražších variant bude možno dokoupit i i7. Disponují 8GB DRR3 pamětí, opět možno rozšířit až na 16 GB. Svá data si pak uložítě na 1 TB disky s 5400 RPM. Pokud jde o grafické vybavení, není na tom iMac vůbec špatně. Každá verze má totiž jinou grafickou kartu, budete tedy moc vybírat s řad Gefore GT 6xx s 512Mb GDDR5 pamětí. Na těch už si nějakou tu novější hru určitě zahrajete. Dále pak naleznete na přední straně displeje HD kameru, dole pak vestavěné reproduktory s výstupem pro sluchátka. Externí zařízení můžete připojit přes USB3, Bluetooth nebo pomocí SD karet. K internetu se připojíte přes Wi-Fi nebo za použití ethernet kabelu.

iMac běží na operačním systému Mac OSx za podpory iCloudu. Cena za nejlevnější verzi se pohybuje okolo 25 300 Kč, za nejdražší zaplatíte v přepočtu 39 000 Kč.