Grafické karty ASUS Strix dopřejí vysoký výkon i tichý provoz

September 5th 2015

asusAsus se na poli grafických karet pohybuje již velmi dlouho. Proto má také možnosti se dobře přizpůsobovat novinkám a požadavkům dnešních hráčů. Asus uvádí na trh dvojici grafických karet s velmi solidním výkonem a tichým provozem, i když se nejedná o grafický karty označované jako S, tedy karta chlazená pouze pasivním chlazením bez podpory ventilátoru. Obě grafické karty jsou osazeny chlazením DirectC, které díky patentovaným ventilátorům dokáže snížit teplotu průměrně o 25% a hluk dokonce trojnásobně. 

ASUS Strix GTX 950

STRIX-GTX950-800Tato grafická karta se především představuje jako velmi odolná, je vyrobena pomocí technologie ASUS Auto-Extreme, tím pádem obsahuje komponenty Super Alloy Power II. Již podle názvu zjistíme, že grafická karta obsahuje nejnovější řadu čipů NVIDIA. Tedy GeForce GTX 950 s taktovací frekvencí jádra až 1355MHz. Paměti GDDR5 dosahují kapacity 2GB. Tento výkon lze krotit pomocí nástroje GPU Tweak II dále také karta podporuje živé sdílení herních akci pomoci XSplit Gamecaster.
Na český trh bude uvedena ve dvou variantách, podle maximálních frekvencí, v druhé polovině roku 2015 za cenu okolo 5000 Kč.

ASUS Strix GTX 980 Ti

STRIX-GTX980TI-800
Výkonnější model Strix je osazen lepším grafickým čipem, a to GeForce GTX 980 Ti, který nabízí takt 1317MHz a doprovází ho neuvěřitelných 6GB GDDR5 paměti. Však oproti GTX950 se cena bude pohybovat nad 20 000 Kč.