Dell Alienware X51 – herní drobek

May 16th 2012

V obchodech se začal prodávat nový herní počítač od společnosti Dell. A že není ledajaký, vás hned přesvědčí jeho velikost. Jedná se totiž o nejmenší herní počítač na světě. Oproti klasickým stolním herním počítačům je dvakrát menší, avšak dokáže si poradit se stejně náročnými hrami a programy.

Co se týče hardwaru Alienware X51 se řadí do dnešního highendu. Osazen je čtyřjádrovým procesorem i7-2600 o frekvenci 3,4 Ghz. O grafický výkon se stará grafická karta GeForce GTX 555 S 1Gb vlastní paměti. Dále bude k dispozici 8 GB RAM paměti, jako úložný prostor bude sloužit 1TB harddisk ze 7200 otáčkami za minutu a samozřejmě DVD vypalovačka. SSD harddisk k dispozici nebude. Pro kvalitní audio požitek se v počítači nachází 7,1kanálová zvuková karta. Navíc k počítači budete moct připojit v jednu chvíli až 8 USB zařízení.

Dell Alienware X51 váží pouhých 5,5 kg,  takže se snadno s ním snadno manipuluje a je výborný na cesty. Počítač se dá sehnat za slušných 27 000 Kč i s operačním systémem Windows 7 Home Premium.