ASUS UX30, styl nového tisíciletí

June 7th 2011

ASUS vytvořil notebook pro typ lidí, kteří si potrpý na moderním stylu. Svými “křivkami” působí slušným dojmem. Vše doplňuje klávesnice (připomíná z Applu) multimediální výkon. UX30ka je výkoná, stylová a ktomu navíc tenká a lehká. Profil má “pouhých” 1,96 cm a celý notebook váží 1,39 kg. Je obalen v hliníku, tudíš je teplo obváděno dokonale a nesetkáme se s rozpálenými podpěrkami.

Pro sledování filmů nebo zábavy poslouží 13,3″ palcové LCD, typu WXGA s maximálním rozlyšením 1366×768. Pro kvalitníobraz je dysplay leštěný (Color-Shine). Je zde použita grafická karta Intel® GMA 4500MHD pro sledování filmů ve vysoké kvalitě. Nechybí ani kvalitní reproduktory pro poslech na cestách, navíc obohacené technologií SRS Premium Sound™.

Ohledně výkonu také nezaostává. Mozek je zde Intel Core 2 Duo (SU9400) na frekvenci 1,4 GHz. K dispozici je pouze jediný slot pro SDRAM pamětí DDR2 s maximální kapacitou 4GB. Pro data bude k dispozici až 500GB 2,5″ hardisk. Doplňky jako webkamera čtečka karet také nechybí.

Asus dodává k tomuto notebooku doporučení pro instalaci Windows 7. Nová kategorie kam se řadí ten přenosný počítač se nazývá Ultrabooky.