Výsledky kvalifikace v Kataru

April 6th 2013

V Kataru se jedou první letošní závody Grand Prix, ve kterých má Česká republika hned 3 zástupce! V dnešních kvalifikacích si nejlépe z nich vedl Jakub Kornfeil.

Motocyklový závodník třídy Moto3, Jakub Kornfeil, zajel skvělé 7. místo. Do prvního závodu sezóny tak vyjede ze třetí řady. Nejrychlejším jezdcem této třídy se stal Španěl Luis Salom.

I v Moto 2 byl nejrychlejším závodníkem Španěl. Stal se jím Espargaró. V první lajně ho doplní Japonec Nakagami a Fin Kallio.

Jezdci Moto GP si vyzkoušeli nový formát kvalifikace, která je rozdělena do tří částí. V první části jedou všichni závodníci. Deset nejlepších z tréninkových částí pak postupuje do kvalifikace č.2, ostatní jedou kvalifikaci č.1. Poté se nejlepší dva z kvalifikace č.1 přidají mezi deset nejlepších z tréninků a ostatní se umístí na příčkách 13 a výše. Závodníci z kvalifikace č.2 poté bojují o 1. – 12. příčku.

Z českých závodníků byl ve třídě MotoGP nejlepší Lukáš Pešek, který v nedělním závodě vyjede z 15. místa! Na 18. místě se umístil Karel Abraham, který letos přesedlal z Ducati na motorky typu CRT.

Staro-novým vítězem kvalifikace se stal Španěl Jorge Lorenzo, který v Kataru obhajuje loňské prvenství. Do první řady se k němu přidají Cal Crutchlow a Dani Pedrosa. Lukáš Pešek pojede z řady páté, z řady osmé pak Karel Abraham

Zítřejší závody začínají v 18:00 SEČ.