Zasloužený výsledek, zasloužený potlesk Viktoria Plzeň – AC Milán 2:2

December 7th 2011

Hned v prvních minutách utkání se Plzeň dostala do nečekaných akcí, které bohužel neskončili brankovým náskokem. První poločas byli velmi aktivní hlavně domácí, AC Milan si nedokázal vytvořit nějaké “milánské” akce. Plzeň tak pokračovala dále v překvapivém úvodu utkání.

Plzeň si dokázala vytvořit několik hezkých akcí, které bohužel nemířily do brány, ale mimo branku. V prvním poločase byl velmi aktivní hlavně Václav Pilař, Petržela a Jiráček. Velmi hezkou akci měli domácí při rohovém kopu, který rozehrál z pravé strany Horváth a do jeho lehce přetaženého centru se najednou objevil mladý Václav Pilař, který se do střeli, tak položil, až jeho střela přeletěla těsně nad břevnem branky AC Milan.

Hned na začátku během pouhých dvou minut se v druhého poločasu dostal k míči Pilař, který začal druhý poločas stejně aktivně jako první ovšem pak se k míči dostal Alexandre Pato, který vstřelil gól na 0:1. Hned vzápětí si s Plzění poradil zase Alexandr Pato s Robinhem a ten dával branku na dvou gólový  náskok. Plzeň se dá se říct celý zápas snažila procpat míč do branky až se to povedlo nejprve Bystroňovi v 86. minutě. Tímto gólem zařídil velmi úspěšný a aktivní fotbal ke konci zápasu. V nastaveném čase se pak Ďuriš krásnou střelou trefil přímo mezi nohy Ameliiovi a stvrdil tak remízou přestup do Evropské ligy.

Bohužel se v tomto včerejším utkání ve 28. minutě zranil známí záložník Jiráček, který se po velmi ošklivém střetu s Bonerou těžce zvedal a po dlouhém ošetřování a oklepávání byl nakonec Jiráček odnesen na nosítkách. Z opakovaných záběrů jsme mohli vidět, jak se Jiráčkovi nepříjemně zranil kotník podle zveřejněných informací má Jiráček výron v kotníku.