Radek Štěpánek hrdinou!

November 19th 2012

Kdo je aktuálním českým hrdinou? No přeci Radek Štěpánek a vlastně i jeho celý tým spolu s Tomášem Berdychem. Pro obyčejné lidi obyčejná neděle, pro české fanoušky to byla napínavá a vzrušující podívaná, po které slaví čeští tenisté triumf v Davisově poháru.

Konečně tak Češi dokázali porazit Španělsko 3:2 a překazili tak Španělům sedmé vítězství v soutěži. O českém výkonu našeho hrdiny píšou španělské média jako o “magickém”. Radek Štěpánek byl před utkáním proti Nicolásovi Almagrovi nervózní a po rozehrávce jel zpátky domů, kde si na hodinu „zarelaxoval“ a uklidnil se.

V české O2 aréně spolu se třiatřicetiletým Štěpánkem oslavovalo a řvalo přibližně přes čtrnáct tisíc diváků.  Poté si celý Český tým spolu s trenérem Jaroslavem  Navrátilem vychutnali slavnostní ceremoniál a předávání trofeje. Konečně si tak čeští nejlepší tenisté pozvedli nad hlavu slavnou “salátovou mísu”.  Česká republika se také stala první zemí, která v jednom roce dokázala ovládnout Davis Cup, Fed Cup i Hopman Cup. Češi porazili Španělsko po dlouhých 32 letech.

V minulosti se Čechům moc nedařilo, do slavné týmové soutěže se český výběr probojoval poprvé v roce 2012, bohužel však Štěpánek s Berdychem neměli šanci a prohráli jednoznačně 0:5. Po prohře, však společně prohlásili “My tu mísu stejně vyhrajem!”.

Tomášovi Berdychovi se zápas proti Davidovi Ferrerovi vůbec nepovedl a prohrál. Na turnaji chyběla Španělská jednička Rafael Nadal kvůli svému zranění kolene. Na kurty by se měl dle agentury vrátit po dlouhé pauze až v prosinci na exhibici v Abú Zabí.

zdroj: isport.cz, sport.cz