Petra Kvitová si bohužel nezahraje finále Australian Open

January 26th 2012

Kvitová se mohla dnes ráno stát druhou ženou z Česka, která by usedla na tenisový trůn. Bohužel si na Petru a na trůn budeme muset ještě počkat.

Dnešní semifinálové utkání odehrála s výbornou a známou hráčkou Marií Šarapovovou. Ani jedna z hráček však před těžkým utkáním neřešila vítězství. Obě dvě se soustředily jen na hru.

Bohužel se štěstí usmálo na Šarapovovou a finále Australian Open si Petra Kvitová nezahraje. Po těžkém boji vyhrála Šarapovová po setech 6:2, 3:6 a 6:4. Kvitová tak přišla o šanci stát se světovou jedničkou. O finálovou světovou jedničku se popere Šarapovová s Beloruskou Viktorií Azarenkovou, která ve druhém semifinále porazila Kim Clijstersovou.

Šarapovová je světovou jedničkou v tenisu. Je známá je oblíbená, ale hlavně hraje výborně. Je proslulá svým hlasitým hekáním, kterým doprovází každý úder. Některým hráčkám i divákům to někdy vadí. Jejím hlavním cílem je vyhrát co nejvíce grandslamových titulů. V posledních letech jí zbrzdilo zranění zápěstí.  Kvůli operovanému zápěstí vynechala celý rok.

Tenistka Azarenková zdolala obhájkyni titulu Belgičanku Kim Clijstersovou po setech 6:4, 1:6 a 6:3. Viktoria Azarenková se tak stala první finalistkou Australian Open.