Davis Cup: Češi se vrhnou na srby

April 6th 2012

Dnešním dnem začínají boje v tenisovém Davis Cupu a na čechy ve čtvrtfinále čeká tvrdý oříšek v podobě Srbska. Srbové nastoupí bez své jedničky Novaka Djokoviče, ale přesto jsou velmi silným týmem, Tipsarevič je na 8. místě žebříčku ATP a Viktor Troicki je na 27. místě.

O kurtu v pražské O2 Aréně se dost diskutovalo a nehrající kapitán týmu Jaroslav Navrátil nechal po tréninku kurt posypat větší vrstvou antuky, aby se zpomalily a zvýšily odskoky míčků. Tipsarevič si na sociální síti dokonce dělal z čechů legraci a napsal, že vynalezli nový povrch “bláto”.

Jako první se dnes na kurtu představí před domácím publikem prostějovský odchovanec Tomáš Berdych a proti němu nastoupí Viktor Troicki. Hráli spolu již třikrát, když ve dvou případech se radoval Berdych a jednou Troicki. Nikdy však spolu nehráli na antuce. Papírové předpoklady mluví ve prospěch našeho Tomáše Berdycha, který je o 20 míst před srbem a doufejme tedy, že se zhostí této role favorita na výbornou.

Po tomto utkání mezi Berdychem a Troickim na kurtu uvidíme duel mezi Radkem Štěpánkem a Jankem Tipsarevičem. Papírové předpoklady i vzájemná bilance těchto hráčů hovoří ve prospěch srba, ale Radek, který v Davis Cupu podává za svou zemi úžasné výkony se o tento velice důležitý bod určitě porve.