České tenistky obhájily vítězství ve FED Cupu

November 4th 2012

České tenistky se rozjely. V sobotu dokázaly porazit Srbky a vedly tak 2:0 po vítězném duelu mezi Lucií Šafářovou a Anou Ivanovičovou. Česká dvojka dokázala porazit Anu 6:4, 6:3 a poté zvítězila nemocná Petra Kvitová proti Jankovičové 6:4, 6:1. Díky těmto dvěma vítězstvím si holky udržely odstup.

Lucie hrála vynikající zápas a bojovala až do konce. Nic nenechala náhodě, dobře podávala a samozřejmě dobře bránila. Byl to neskutečný zápas dokázala zvrátit i téměř ztracené výměny.

Petra Kvitová se před zápasem cítila dobře i přes to, že se přes týden nemohla plně věnovat tenisu a spíše ležela v posteli a léčila se. Po několika minutách na kurtu se, však z Petry stalo to známé zlo pro soupeřky a pro svou soupeřku byla zase nebezpečná.

„Jsem za tenhle zápas moc ráda, předvedla jsem skvělou hru,“ hodnotila výhru 6:4, 6:1 nad Jelenou Jankovičovou.

Bohužel dnešní zápas se Petře Kvitové nepovedl a podlehla Ivanovičové 3:6, 5:7. Necítila se dobře. Její tělo bylo oslabené a tím pádem jí chyběla energie. Všechnu energii vyplýtvala v sobotním duelu, ve kterém suverénně zazářila.

Naopak Lucie Šafářová zazářila a díky její výhře se můžeme radovat z vítězství 6:1, 6:1. Zvítězila nad Srbkou Jelenou Jankovičovou a rozhodla tak o českém  triumfu ve Fed Cupu zvýšila tak vítězný poměr 3:1 pro Česko.