Štěpánek s Paesem slaví!

September 10th 2013

ctk-tenis-us-open-stepanek-201309080554801_denik-380

Jakožto třetí tenista se i Radek Štěpánek může radovat z titulu na US Open.  Se svým partnerem Leanderem Paesem porazil po setech 6:1 a 6:3 ve finále rakousko-brazilskou dvojici Alexander Peya, Bruno Soares a slaví svůj druhý grandslam v kariéře. Peya měl za stavu 6:1 a 3:1 problém se zády a musel si je nechat namasírovat, avšak dále pokračoval ve hře.  S Radkem si skvěle vyhovovali při hře a velkou roli sehrály i zkušenosti obou tenistů. Radek Štěpánek podstoupil v lednu operaci krční páteře a tři měsíce nehrál. Ovšem po tomto titulu už ho nemusí nic mrzet. První grandslamový titul získal Radek Štěpánek loni v lednu také se svým partnerem Paesem na Australian Open. Ovšem získat další titul? To bylo pro oba určitě velkou motivací.

“Ohromně jsem Radkovi věřil a on skvělým návratem ukázal, že jsem se nemýlil. Nepochybně je to nejlepší partner, jakého jsem kdy měl,” řekl Paes.

Dalšími hvězdami českého tenisu jsou Andrea Hlaváčková s Lucíí Hradeckou, které vyhrály také čtyřhru na letošním US Open. Jsou poprvé šampionkami grandslamového US Open ve čtyřhře.  Dokázaly si poradit s australskou dvojicí Ashleigh Bartyovou a s Casey Dellacquaovou 6:7,6:1,6:4. Hlaváčková se radovala také ve smíšené čtyřhře s Bělorusem Maxem Mirným. Pokud zapátráte v paměti tak si vzpomenete, že tyto naše dvě hvězdy byly fe finále i před rokem, ale tehdy bohužel nedokázaly uhrát ani set proti italské dvojici Sara Erraniová, Roberta Vinciová.