Sparta oslavila Double

May 18th 2014

Ve finále Poháru České pošty zvítězila Sparta možná právě díky Milanu Petrželovi, který asi třicet sekund před koncem udělal chybu, a kopala se vyrovnávací penalta, kterou proměnil Hušbauer. V penaltovém rozstřelu přišel na řadu i chudák Milan Petržela, který neproměnil, a Sparta Slavila Double.

Plzeň byla v tomto zápase jednoznačným favoritem, měla více šancí, hrála velice aktivně a díky brance Řezníka dlouho vedla a byla blízko poháru.

„Byl to nešťastný zápas, ale jsem hrdý na to, jak jsme hráli. Spartu jsme k ničemu nepustili, naopak jsme nedali dvě až tři vyložené šance. Je to škoda. Ale vyhrála Sparta a bere pohár, můžu jí akorát pogratulovat,“ hodnotil utkání plzeňský trenér Dušan Uhrin.

Jedna chybička a celé devadesáti minutové snažení Plzně šlo do “kopru”. Milan Petržela je smolařem zápasu, jelikož z poslední sparťanské akce dal ve vápně ruku čímž v 93. minutě daroval Spartě velkou šanci na vyrovnání, té se chopil Hušbauer a proměnil.

“Jsem trochu unavený, kopni to ty,” křikl kapitán letenského mužstva David Lafata na spoluhráče Josefa Hušbauera. Ten nabídku neodmítl. Postavil si míč a vyrovnal. “Jen jsem si počkal na pohyb gólmana, jenže zůstal stát, tak jsem to dal k tyči,” vyprávěl po vítězném zápase Hušbauer.

Petržela nehrál v tomto utkání vůbec špatně, ze sparťanů si občas udělal pouhé kužely a celkově byl velice aktivní. Bohužel však v závěrečném rozstřelu a přesně v desáté sérii chyboval Milan podruhé, neproměnil. Po něm se trefil Kadeřábek a Sparta slavila double.