Senzace! Tomáš Berdych udolal Federera!

March 1st 2013

V Dubaji se českým tenistům daří.Minulý týden tam porazila česká jednička Petra Kvitová Saru Erraniovou a vyhrála zde svůj první letošní titul. Zopakuje tento úspěch i Berdych?

 Začátek sezóny je pro Tomáše Berdycha jako sen. Daviscupový tým přivedl do dalšího kola, minulý týden se dostal do finále turnaje v Marseille a tento týden si dává repete. Dostal se do finále v Dubaji, kde ve tří setech porazil Rogera Federera.

 V prvním setu se Tomáš Berdych probojoval ke dvou brejkbólům, ale ani jeden z nich nevyužil. Klíčovým bodem první sady se stalo Berdychovo nepovedené podání za stavu 3:4. Roger Federer zvýšil na 5:3 a pak už jen doservíroval.

 Druhý set byl z české strany možná tím nejnapínavějším. Berdych měl za stavu 5:3 dokonce setball, ale ten nevyužil a švýcarský tenista srovnal na 6:6, kdy přišla na řadu zkrácená hra. Ani ta nebyla jednoznačná, nakonec ji ale Tomáš vyhrál nejtěsnějším možným výsledkem, 10:8.

 Na začátku třetího setu jako první podával Federer. Berdych využil několika chyb 2. hráče světa a hned v úvodu setu mu vzal game. Za stavu 5:3 pro českého hráče se dokonce dostal je dvou matchballům, ale ani jeden z nich nevyužil a nakonec zakončil až svým podáním.

 Ve finále si Berdych zahraje proti Srbovi Novaku Djokovičovi, aktuální světové jedničce. Ten porazil ve dvou setech Juana Martina Del Potru.

 Tomáš Berdych se nedávno nechal slyšet, že jeho cílem je letos dostat se před Nadala, do první světové pětky. Tak mu budeme držet palce!