Rozhovor s Terkou Tůmovou – pozemní hokej v cizině #2

October 18th 2013
480028_405113836216480_1173118158_nDalší rozhovor s další „cizinkou“. Dnes jsem si vzala na malinkatý výslech Terku, která je také reprezentantkou a v České republice hraje za tým HC Praga. Terka také od dnešního léta zkouší něco nového a to ve španělském městě Santander. Otázky budou ještě u dalších dvou hráček stejné a poté je pozměním a přesunu se k hráčkám, které působí v Německu, Belgii a Anglii.
 

 

 

 

  • Za jaký španělský tým hraješ a jakou dobu si pobudeš ve Španělsku?

Hraji za tým R.S.Tenis.  Ve Španělsku jsem od 8. září do 17. prosince

  • Až se vrátíš zpět do Prahy, co plánuješ?

Až se vrátím do Prahy, chci se zapojit tou dobou do již rozběhnuté halové sezony.

  • Teď něco o španělské lize, ve které působíš, v čem se liší španělské hráčky liší od těch českých?

Ve španělské nejvyšší lize je 12 týmů a už to je o proti naší lize s pěti týmy (alespoň v ženské části) velký rozdíl. Většina hráček je tu hodně technicky vyspělá, ale po taktické stránce si myslím, že jsou na tom o něco lépe české hráčky. Co mě dost překvapilo je tu hokej více individuální. Na rychlé nahrávky, bez delšího držení balonu na holi tu hraje jen pár týmů.

  • Kde bydlíš a s kým? Máš nějaké spolubydlící, a jak máš daleko hřiště? 

Bydlím, dá se říci na okraji města v bytě s jednou spolubydlící, co nehraje hokej a jejím psem. Co se týče komunikace, mluvím s nimi španělsky, občas mi něco musí vysvětlovat vícekrát, teda hlavně na koncích tréninku kdy už nemám moc sil přemýšlet.

  • Jak často máš tréninky a jak se ti líbí Španělsko? Co si zatím stihla navštívit?

Tréninky mám třikrát týdně a jsou rozdělené na fyzickou a hokejovou část. Santander je moc pěkné město, takže se mi tu líbí. Co je jiné na místním stylu života je především to že tu nikdo nikam nepospíchá, na všechno tu mají dost času a pohody ( čemuž je nejspíš přizpůsoben i jízdní řad autobusů … jezdí si totiž jak chtějí a vy nemate moc šanci předem vědět jestli budete na zastávce čekat 5 minut, nebo tři čtvrtě hodiny  :D)

 

Zatím jsem měla možnost poznat jen centrum Santanderu a jeho památky a architekturu, ta je tu moc zajímavá, ale už tento víkend letíme na zápas na Kanárské ostrovy a v listopadu plánuji výlet do Madridu.

9148_725816837433834_167797933_n (1)