Rozhovor s Karolínou Jirsovou – pozemní hokej v cizině #4

November 19th 2013

625510_10200735630057697_1276450001_nDalší reprezentantka na krátkém výslechu. Karolína Jirsová hráčka klubu HC Praga – sama v hlavním městě Španělska. 

 

Všichni, co tě známe, víme, že jsi jela do Španělska hlavně kvůli studiu, takže, kde vlastně studuješ a co studuješ? A jak to všechno zvládáš? Asi musí být hodně těžké poslouchat přednášky ve španělském jazyce, ne?

Studuji na Univerzitě Complutense de Madrid, fakulta politologie a mezinárodních vztahů. Studium je náročné, ale s tím jsem počítala. Rozumět všemu na přednáškách není jednoduché, ale s postupem času to bude doufám mnohem lepší, to zjistím při zkouškách. A jelikož jsem tu na Erasmu, tak mě party a bary nemíjí.

Za jaký tým hraješ? Trenér je sympaťák anebo naopak? Co je na trénincích jiné?

Hraji tu za HC Pozuelo, hrajeme první ligu a i přesto, že to není nejvyšší španělská liga tak má velice dobrou úroveň, má 9 týmů a proto si troufám říci, že je kvalitnější, než naše extraliga. Se svým týmem jsem spokojená, je vyrovnaný a máme v týmu mladé holky, které jsou v juniorském výběru a někdy opravdu kouzlí.

Tréninky jsou tu trochu jiné, než u nás a systém hry taky, ale už jsem si zvykla. Trenér je fajn, Argentinec a na trénink je vždy perfektně připraven. Trénujeme 3x týdně a když o víkendu nehrajeme tak máme trénink. I přesto, že jsem sem přijela studovat, tak mi hokej zabírá víc času, než doma, ale jsem spokojená.

Letos by váš tým chtěl postoupit do nejvyšší ligy je to tak? 

Ano je. Letos by chtělo Pozuelo postoupit do Division honor a já bych měla velkou radost, kdyby se to povedlo a já mohla být u toho. Právě jsme na druhém místě tabulky, ztrácíme bod na první Sevillu, tento víkend s nimi hrajeme, tak uvidíme, jak se “zadaří”, zápas to bude zajímavý i tím, že budu hrát proti Monče Košťálové (Universidad de Sevilla), takže trochu i pražské derby.

Líbí se ti Madrid? 

V Madridu se mi líbí, ale nemá pro mě takové kouzlo jako Praha, takže doma je doma :)