Rozhovor s Adélou Reinosovou – pozemní hokej v cizině #1

October 17th 2013

308866_2189075439660_5130827_nPrvní rozhovor s hráčkou, která od letošního léta nastupuje v dresu italského týmu ACEA San Saba Roma. Adéla patří mezi české reprezentantky a v České republice působí v týmu “sešívaných” SK Slavia Praha.

 

 

 

 

  • Za jaký italský tým hraješ a jakou dobu si pobudeš v Itálii?

Zde hraji za tým ACEA San Saba Roma a jsem tu už od 23.9 až do 25.11. Poté, co se vrátím do Prahy, tak se ihned začlením do mého týmu v Praze a budu se připravovat na halovou sezónu. Na začátku března se vracím zpět do Itálie dohrát sezónu.

  • Až se vrátíš zpět do Prahy, co plánuješ?

Do Prahy se vracím a zůstanu tu na halovou sezónu hlavně, protože nás se Slávií čeká  Pohár mistrů evropských zemí ve skupině A. Dalším důvodem je také to, že mne čeká obhajoba diplomové práce a na začátku února státnice.

  • Dobře a teď něco o italské lize, v čem se italské hráčky liší od těch českých?

V Italské nejvyšší lize je 8 týmů, liga je rozhodně vyrovnanější než u nás a v klubech hrají hodně cizinky, zejména z východu (Ukrajina, Rusko,…), hráčky – neřekla bych, že jsou lepší než naše, naopak si myslím, že máme v naší lize hodně technicky i takticky vyspělejších hráček než tady, na druhou stranu jsou tady hráčky více dynamické a hra je o to rychlejší, navíc kvalitě hodně dopomáhají cizinky, které jsou hodně dobré.

  • Kde bydlíš a s kým? Máš nějaké spolubydlící, a jak máš daleko hřiště? 

Bydlím v bytě se třemi spolubydlícíma, jedna z nich je moje spoluhráčka, pak dva spolubydlící, jeden hraje hokej, druhý ne…jinak bydlím na jihu Říma, na hřiště to mám vzdušnou čarou kousek ovšem městskou hromadnou dopravou je to cesta na hodinu a půl. :)

  • Jak často máš tréninky a jak se ti líbí Itálie? Co si zatím stihla navštívit?

Tréninky máme třikrát týdně a v rámci tréninku máme i kondiční přípravu, co se týče jazyka, se spoluhráčkami se dá celkem dobře domluvit anglicky, italsky se učím sama doma, takže umím jen nepatrné základy. Už jsem byla i v centru Říma, u moře a ještě se chystám navštívit Vatikán, uvidíme, co na jaře, to tady budu tři měsíce tak si chci taky nechat něco na potom.